Najlepsze Porady TechnologieJak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze?

Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze? Jak zrobić print screen?

Print screen (ang. zrzut ekranu). Przy jego pomocy możemy szybko zapisać obraz, który znajduje się na ekranie naszego monitora lub telefonu czy tabletu. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza w celach ukazania problemów z oprogramowaniem lub stroną internetową. I jest to także bardzo łatwe w wykonaniu.


Jak najszybciej zrobić print screen?

 

  • Aby wykonać print screen potrzebne są dwie rzeczy: podstawowa klawiatura oraz najprostszy program graficzny, taki jak Paint.

 

  • Na standardowej klawiaturze przycisk PrintScreen lub PrtScn znajduje się w prawym, górnym rogu, nad przyciskiem oznaczonym napisem Insert. Wciśnij go, kiedy otworzysz interesującą Cię stronę lub program. Nie zobaczysz żadnego komunikatu, ale obraz automatycznie zapisze się w schowku.

 

  • Następnie otwórz dostępny program graficzny, np. Paint. W menu oszukaj funkcję Wklej. Użyj jej, a w obszarze roboczym zobaczysz zapisany wcześniej obraz. Jeśli potrzebny Ci jedynie fragment zrzutu, użyj opcji przycinania obrazu.

 

  • Po odpowiednim przygotowaniu obrazu, wróć do menu Painta i kliknij na funkcję Plik. Z rozwiniętej listy wybierz Zapisz jako. Zalecamy zapisanie pliku w formie JPEG lub PNG. Dzięki temu print screen ulegnie skompresowaniu, jego rozmiar zostanie odpowiednio dostosowany, a kolory zostaną zachowane.

Dodaj komentarz

Porada Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 340
facebook unlike 1

Liczymy,że porada Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zrobić print screen strony internetowej na laptopie lub komputerze?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Lena Majewska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Dobra reklama, gwarantuje sukces. Wiadomo że taka reklama...
Ciekawy materiał. Nie sądziłam, że może mieć tyle zastosowań.
Czy porada Co to jest antyspam ? pomogła Ci się ? Może masz...
porada dość ciekawa