Najlepsze Porady TechnologieJak zrobić screena na tablecie czy smartfonie? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zrobić screena na tablecie czy smartfonie?

Jak zrobić screena na tablecie czy smartfonie? jak zrobić screena?

Screen, czy też zrzut ekranu, jest niezwykle przydatną opcją, przy pomocy której z łatwością można zapisać na ekranie komputera czy smartfona interesujące nas treści. Dzięki zastosowaniu tej funkcji utrwalisz komunikaty wyskakujące na urządzeniu, albo też zapiszesz w jego pamięci zdjęcia luf fragmenty tekstów. W zależności od tego, jakie urządzenie posiadasz, i jakie jest w nim oprogramowanie, istnieje kilka sposobów na poprawne wykonanie screena.


Screen w Windows (laptop lub komputer)
Aby wykonać zrzut całego ekranu na laptopie lub komputerze stacjonarnym, musisz odszukać na klawiaturze przycisk print screen (PrtScn). Wciśnij go, a cały obraz ekranu zostanie zapisany w schowku. Aby zapisać ją w formie pliku graficznego, wystarczy, że otworzysz program przeznaczony do edycji obrazu, np. popularny Paint. W celu zapisania screena użyj opcji wklej lub skrótu klawiaturowego Ctrl+V. Zapisz plik w wybranym folderze i gotowe!

Istnieje także możliwość wykonania zrzutu ekranu dla aktywnego okna. Screen wybiórczy tworzy się przy pomocy kombinacji klawiszy PrtScn+Alt. Procedura tworzenia pliku graficznego i zapisu go na dysku jest taka sama, jak w przypadku zrzutu całego ekranu.

Screen w iOS (iPad, iPhone)
Jeśli jesteś posiadaczem któregoś z urządzeń Apple, również masz możliwość wykonania screenshota. Aby tego dokonać powinieneś przytrzymać jednocześnie przycisk Home oraz włącznik. Zrzut zostanie automatycznie zapisany w Rolce z aparatu w aplikacji Zdjęcia.

Screen w smartfonach z systemem Android
Do wykonania zrzutu ekranu na telefonie potrzebna Ci będzie odpowiednia kombinacja przycisków. Jeśli dysponujesz aparatem posiadającym przycisk Home, należy jednocześnie nacisnąć Home oraz przycisk blokady. W przypadku, kiedy Twój smartfon nie posiada klawisza Home, wówczas do wykonania screena należy zastosować połączenie dolnego przycisku głośności oraz klawisza zasilania. W obu powyższych przypadkach zdjęcie automatycznie zapisuje się w galerii telefonu.

Dodaj komentarz

Santiago
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Super przydatny poradnik gdyż nie miałem pojęcia jak zrobić screeny na swoim iphonie, gdyż wcześniej miałem androida


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Działa !!
Patent z kartą brzmi świetnie.
Fajny poradnik następnym razem wypróbuje może uda mi się...
porada: Tania sklejka
Zakupy w sieci dzisiaj to doskonałe rozwiązanie, warto szukać...