Najlepsze Porady TechnologieJak zrobić zrzut ekranu? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zrobić zrzut ekranu?

Jak zrobić zrzut ekranu? © pixabay.com

Czasami pewnych treści nie da sie skopiować, a są nam one potrzebne. Możemy też potrzebować zdjęć czy kadru filmu, które nie są dostępne w wersji innej niż na stronie internetowej. Chcemy komuś pokazać dany serwis lub też mieć materiał do pracy naukowej. We wszystkicj tych sytuacjach niezbędną czynnością jest zrobienie zrzutu ekranu czyli tak zwanego print screena. Jak go wykonać?


Czym jest zrzut ekranu?

Zrzut ekranu to zdjęcie tego, co akurat jest na ekranie monitora wyświetlane. Obojętne czy robimy go na stacjonarnym komputerze czy na  laptopie, należy tak samo postępować. Obraz możemy później przyciąć w dowolnym programie, kiedy nie trzeba nam go w calości. Zrzut ekranu jest bardzo przydatną funkcją, bo pozwala na pokazanie akurat tego, co chcemy, bez potrzeby koppiowania i zapisywania obrazu z internetu. 

Jak wykonać zrzut ekranu?

Wyświetl na ekranie akurat to, czemu chcesz zrobić "zdjęcie". Następnie wciśnij klawisz Print Screen/PrtSc na klawiaturze laptopa. Gotowe. Twój obraz znajduje sie w schowcku. Wejdź w dowolny program np,: do edycji tekstu i wciśnij skrót klwiszowy CTR+V albo kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję WKLEJ. Twój zrzut ekranu pojawi się na jego stronie jako obraz. Możesz go powiększać, zmiejszać czy przycinać wedle uznania. Możesz też wydrukować obraz, jeśli jest Ci on potrzebny na papierze, który łatwiej ze sobą przenieść.

Dodaj komentarz

Porada Jak zrobić zrzut ekranu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 562
facebook unlike 1

Mamy nadzieję opis porady Jak zrobić zrzut ekranu? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zrobić zrzut ekranu?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Kaja Rutkowska
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

hmmm ciekawe


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Fajny artykuł
Kiedyś nie potrafiłam tego zrobić.
Jestem pod dużym wrażeniem, jak prężnie rozwija się aktualnie...
Czy inspiracja Meble dla gastronomii ze stali nierdzewnej...