Najlepsze Porady TechnologieJakie elementy wchodzą w skład tuningu optycznego? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jakie elementy wchodzą w skład tuningu optycznego?

Jakie elementy wchodzą w skład tuningu optycznego?

Przemysł motoryzacyjny dynamicznie się rozwija, dlatego oprócz części dopełniających wyposażenie wnętrza samochodu, dużą popularnością cieszą się elementy wchodzące w skład tuningu optycznego. Czym są części tuningu optycznego? To przede wszystkim elementy, które są montowane na karoserii samochodu i mogą podkreślić jego nowoczesny oraz sportowy charakter. Warto wspomnieć, że części tuningu optycznego nie tylko potrafią odmienić ogólny wygląd samochodu, ale również wpłynąć na jego aerodynamikę, czyli przyczepność oraz stabilność podczas szybkiej jazdy. Współczesne części tuningu optycznego nie przypominają tuningu, który był stosowany jeszcze kilka lat temu - wówczas produkty byłyby mało estetyczne, ciężki oraz ogromnej objętości, natomiast w dzisiejszych czasach prym wiodą części wykonane subtelnie i nowocześnie z elastycznych, lekkich oraz trwałych materiałów. Jakie elementy wchodzą najczęściej w skład tuningu optycznego samochodu?


Estetyczne części dekoracyjne

Jedną z najczęściej wybieranych części tuningowych samochodu są dokładki progów, które można określić jako nowoczesne i lekko wyprofilowane listwy montowane pod progami samochodu. Jakie jest główne zadanie dokładek progów? Przede wszystkim mają one obniżyć wysokość nadwozia samochodu, dzięki czemu samochód zyska na bardziej nowoczesnym, wręcz sportowym wyglądzie. Dokładki progów są również spójnym elementem łączącym przednią oraz tylną część samochodu w całość. Dokładki progów dostępne w ofercie sklepów tuningowych wykonywane są z różnorodnych materiałów, a także dostępne są w odmiennych opcjach wykończenia powierzchni, dzięki czemu każdy dostosuje je do indywidualnego stylu.

Co pomoże poprawić aerodynamikę?

Warto wspomnieć, że współcześnie produkowane części tuningu optycznego nie tylko pomogą zaakcentować sportowy wygląd samochodu, ale również wpłyną na jego przyczepność oraz stabilność podczas szybkiej jazdy. Częściami, które wpływają na aerodynamikę pojazdu będą splittery, które występują w wersji przedniej, tylnej środkowej oraz bocznej. Za sprawą splittera powietrze przepływające pod zderzakiem mocniej dociśnie przednią oś samochodu, co zwiększy jego stabilność i przyczepność. Kolejną częścią tuningu optycznego są spoilery, które charakteryzują się dość zgrabną i elegancką formą, nakładane są na krawędź drzwi dachu lub bagażnika - zazwyczaj dostępne są w opcji z materiału ABS lub włókna szklanego.

 

Zobacz również - Maxton design

Dodaj komentarz

Karol
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Polecam!

Lewy
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Auta po montażu takich części, wyglądają kozacko!


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Ja nigdy nie brałem udziału w licytacji tylko zawsze...
W okresie zimowym zawsze mam przy sobie odmrażacz gdy wybieram...
To proste oczyszczenie z kurzy i wymiana pasty termoprzewodzącej.
Dobrym rozwiązaniem jest też podkładka chłodząca pod laptopa.