09.02.2024

Jakie parametry wpływają na jakość kantówki?

Jakie parametry wpływają na jakość kantówki?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych do produkcji kantówki jest sosna, o którą trzeba zadbać od samego początku. Dokładną kontrolę nad drewnem trzeba rozpocząć, gdy surowiec zostanie przetransportowany na zakład produkcyjny. Na samym początku należy zwrócić uwagę na wilgotność drewna, która powinna wahać się w ustalonych granicach 12 % +/-2%. Do produkcji kantówki okiennej https://www.richd-anders.pl/produkty/kantowka-okienna-i-drzwiowa.html oraz kantówki drzwiowej wybierane jest drewno najwyższej jakości bez żadnych skaz, ponieważ niedopuszczalne jest występowanie sinizny, pęknięć, sęków czy żywicy w lamelach zewnętrznych kantówki, ponieważ po ich wyprofilowaniu okażą się one zewnętrzną częścią okna, co będzie miało bezpośredni wpływ na parametry wytrzymałościowe okna lub drzwi.


Gładka kantówka okienna

Zarówno w przypadku kantówki okiennej, jak i kantówki drzwiowej ogromne znaczenie ma proces heblowania drewna, aby jego powierzchnia była równa i gładka, co będzie sprzyjało procesowi klejenia kantówki z zastosowaniem wodoodpornego kleju. Oczywiście podczas produkcji kantówki oprócz odpowiedniej wilgotności i jakości drewna niezwykle ważnym elementem będzie temperatura, a także wilgotność panująca na hali produkcyjnej - te czynniki będą wpływać na jakość spoiny klejowej, dlatego, zanim surowiec zostanie zabrany do procesów produkcji, powinien przez kilka dni pobyć na klimatyzowanej hali produkcyjnej. Jakość kantówki zależy również od jakości i precyzji wykonanego heblowania drewna, a następnie pilnowanie czasu klejenia, ciśnienia ustawionego na prasach i wilgotności temperatury powietrza.

Nietypowe rozwiązania w Richd.Anders

Producent kantówki okiennej Richd. Anders jest doświadczony w produkcji kantówki nietypowych rozmiarów, a także o zróżnicowanej budowie. Pomocne w przypadku wykonywania kantówki są rysunki techniczne, dzięki którym można sprawdzić, jak kantówka będzie profilowana, co pozwala w pełni wyeliminować przed sklejeniem wszelkich wad w drewnie, aby po wyprofilowaniu nie zostały odkryte.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Liczymy,że inspiracja Jakie parametry wpływają na jakość kantówki? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie parametry wpływają na jakość kantówki?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jakie parametry wpływają na jakość kantówki?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
hmmm ciekawe
~Anastazja Kaźmierczak
09.02.2024

Nowe artykuły

Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Okna PVC a trend zero waste: Jak ograniczyć odpady podczas produkcji i montażu?
Okna PVC a trend zero waste: Jak ograniczyć odpady podczas produkcji i montażu?
Trend zero waste staje się coraz bardziej popularny, a firmy z różnych branż starają się dostosować swoje działania do zasad ekologii i dbałości o środowisko. W kontekście produkcji i montażu okien PVC, również istnieje wiele możliwości, aby ograniczyć ilość odpadów generowanych podczas tych procesów. W artykule przedstawimy, jak firma Hensfort, jako producent okien PVC, dostosowuje swoje działania do zasad zero waste, oraz jak klienci mogą skorzystać z tej ekologicznej oferty.
Jak sprawdzić jakość okien PVC przed zakupem?
Jak sprawdzić jakość okien PVC przed zakupem?
Przed dokonaniem zakupu okien PVC wielu z nas zastanawia się, jak sprawdzić jakość tego rodzaju stolarki otworowej. Okna PVC są popularnym wyborem ze względu na swoją trwałość, izolację cieplną i akustyczną, a także łatwość
Okna PVC a problem hałasu miejskiego: Jak je zminimalizować?
Okna PVC a problem hałasu miejskiego: Jak je zminimalizować?
Hałas miejski jest jednym z najbardziej uciążliwych problemów, z jakimi musimy zmierzyć się na co dzień. Szum ulic, hałas samochodów, czy nawet dźwięki pochodzące z pobliskich przedsiębiorstw - wszystkie te dźwięki mogą znacząco obniżyć komfort naszego życia codziennego. Dlatego też, jeśli zmagamy się z problemem hałasu, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań może okazać się inwestycja w wysokiej jakości okna PVC, które znacząco zminimalizują przedostający się do naszego domu lub mieszkania hałas.
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności