Najlepsze Porady TechnologieJakie są najczęstsze awarie drukarek?

Jakie są najczęstsze awarie drukarek?

Jakie są najczęstsze awarie drukarek?

Drukarka jest sprzętem, który również może ulec awarii - oczywiście nie jednej, ponieważ lista awarii, które mogą wystąpić w drukarkach, ciągnie się dość daleko. Przy niewielkich awariach drukarek nieraz wystarczy wyłącznie zasilania, konsultacja online, jednakże w poważniejszych przypadkach konieczna jest wizyta z drukarką w serwisie. Serwis drukarek Rzeszów umożliwi przywrócenie jej do pierwotnego stanu. Chociaż drukarki są sprzętami wydajnymi, to jednak nie można powiedzieć, że są niezawodne. Jakie awarie najczęściej występują w drukarkach?


Zacięty papier

Jedną z przyczyn, dlaczego drukarka nie chce pobierać papieru w podajniku lub w trakcie drukowania się zatrzymała, najprawdopodobniej będzie zacięty papier w drukarce. W takim przypadku należy delikatnie spróbować go wyciągnąć, warto pamiętać, aby nie działać zbyt dynamicznie i gwałtownie. Kartkę należy delikatnie wyciągnąć z urządzenia, aby nie uszkodzić wewnętrznych elementów drukarki.

Zaschnięty atrament

Kolejną częstą przyczyną awarii drukarki atramentowej jest zaschnięcie tuszu w głowicy atramentowej. Dlaczego tak się dzieje? Drukarkę atramentową przynajmniej raz na tydzień trzeba włączyć i wydrukować dokument, aby zapobiec powstaniu takiej sytuacji. Gdy tusz w drukarce zaschnie, można oddać urządzenie do serwisu drukarek, jednakże nie ma 100% pewności, że czyszczenie okaże się skuteczne, dlatego czasami jedyną opcją będzie zakup nowej drukarki i pamiętanie, aby regularnie na niej drukować lub wybranie modelu drukarki laserowej.

Głośna praca drukarki

Drukarki najnowszej generacji mogą pochwalić się cichym trybem pracy, dlatego gdy zauważymy, że drukarka pracuje znacznie głośniej niż zazwyczaj, mamy prawo czuć niepokój. Głośna praca drukarki może wskazywać na uszkodzenie tonera - tonery do drukarek, wysoki stopień zanieczyszczenia urządzenia, jak również awarię któregoś elementu mechanicznego urządzenia.

Drukarka nie chce się włączyć

Częstym problemem jest również brak kontaktu z drukarką, a więc nie chce się ona włączyć, gdy potrzebujemy wydrukować dokument. Oczywiście przyczyn takiego stanu rzeczy może być dużo, jednakże najczęściej wskazuje się na usterkę płyty głównej, z którą trzeba będzie wybrać się do serwisu.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Patent z kartą brzmi świetnie.
Przydatne porady, jak poprawić bezpieczeństwo swojego...
Dziękuję za poradnik, sama zmagałam się z moim programem 20...
Bardzo skuteczny marketing medyczny. Można dużo z niego wynieść.