Najlepsze Porady TechnologieMonitoring domu – zalety kamer obrotowych Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Monitoring domu – zalety kamer obrotowych

Monitoring domu – zalety kamer obrotowych

Kamera obrotowa to bardzo dobry wybór, jeśli chcesz obserwować większą przestrzeń na posesji lub w budynku. Kamerą PTZ możesz sterować nawet za pomocą aplikacji w smartfonie. Tego typu urządzenia mają także wiele innych zalet.

Do monitoringu całego, dużego pomieszczenia lub większych fragmentów posesji wystarczy jedno urządzenie – kamera PTZ. Aby poznać zalety modelu obrotowego, najpierw warto przyjrzeć się jego budowie.


Co to jest kamera obrotowa?

Zamiast nazwy kamera obrotowa często używa się skrótu PTZ, pochodzącego od trzech angielskich słów: pan, tilt i zoom. Słowa te określają podstawowe funkcjonalności modelu obrotowego. Obiektyw osadzony jest w czaszy, która obraca się w poziomie i w pionie. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w zoom. Rodzina kamer PTZ jest bardzo duża – najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu mają szerokie zastosowanie w monitoringu miejskim, z kolei prostsze modele, bezprzewodowe, możesz zainstalować w swoim domu. 

Podstawową zaletą kamer obrotowych jest fakt, że można nimi monitorować większe obszary niż za pomocą modeli standardowych. Jak to działa, wyjaśniają specjaliści Internetowego Centrum Zabezpieczeń Ivolta: „Operator monitoringu programuje trasy patrolowe, na podstawie których czasza kamery się porusza. Najczęściej odbywa się to w powtarzalnych sekwencjach. Aby monitoring był skuteczny, modele PTZ wyposażone zostały w czujnik ruchu. Po wykryciu ruchu kamera przerywa zaprogramowaną trasę patrolową i kieruje obiektyw w stronę, z której pochodzi sygnał. Dzięki temu nie ma ryzyka, że jakieś zdarzenie na posesji lub w pomieszczeniu ujdzie uwadze systemu monitoringu”. 

Oczywiście urządzenie można obsługiwać manualnie, podczas podglądu obrazu w czasie rzeczywistym. Nowoczesne kamery obrotowe IP sterowane są za pomocą aplikacji w smartfonie, która umożliwia skierowanie obiektywu w wybranym kierunku. 

Zalety kamer PTZ

Podstawową zaletą kamery obrotowej jest fakt, że obejmuje ona swoim zasięgiem całe pomieszczenie lub większy fragment posesji. Modele stacjonarne, nawet te o szerokim kącie widzenia, nie są w stanie objąć całej przestrzeni. Zawsze będzie istniało miejsce, które nie jest monitorowane. W przypadku kamery obrotowej nie ma tego problemu. Co więcej, takie urządzenie doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie jest problem z montażem większej liczby standardowych modeli.

Użytkownicy kamer obrotowych najbardziej cenią możliwość sterowania obiektywem w dowolnym kierunku oraz przybliżenia wybranego elementu obrazu. To naturalne, że sprzęt, który dobrze sprawdza się w trudnych do monitorowania obszarach, takich jak przestrzeń miejska czy hale handlowe, będzie odpowiedni również do monitorowania posesji oraz mniejszych pomieszczeń. Wewnętrzna kamera obrotowa w domu świetnie sprawdza się w roli niani elektronicznej. Właściciele zwierząt domowych także cenią sobie jej rozszerzone funkcjonalności, szczególnie modelu z dwukierunkowym audio, ponieważ wówczas mogą zadbać o samopoczucie pupila, nawet będąc w pracy.

Tagi

Dodaj komentarz

Porada Monitoring domu – zalety kamer obrotowych
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 250
facebook unlike 1

Mamy nadzieję porada Monitoring domu – zalety kamer obrotowych pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Monitoring domu – zalety kamer obrotowych? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Fryderyk Kalinowski
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawa porada

Basia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Od dawna zastanawiam się nad zamontowaniem kamer.

Ewa
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Mam monitoring na zewnątrz mojego domu, daje to większe poczucie bezpieczeństwa domowników.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
proste i banalne
Mamy nadzieję opis porady Jak zrobić zrzut ekranu? przydała Ci...
Liczymy,że nasza porada Jak cofnąć system? pomogła Ci się ?...
Czy inspiracja Meble dla gastronomii ze stali nierdzewnej...