Najlepsze Porady TechnologieNa czym polega zawód logistyka? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Na czym polega zawód logistyka?

Na czym polega zawód logistyka?

Umiesz zarządzać nawet pod presją czasu? Co więcej, interesujesz się ekonomią i ciągle zgłębiasz znajomość gospodarki i lokalnego rynku? Być może właśnie dla Ciebie przeznaczony jest zawód logistyka, który znajdzie zatrudnienie w wielu segmentach gospodarski, m.in. w usługach czy w handlu. Jednakże musisz wiedzieć, że praca logistyka jest niezwykle odpowiedzialna i wymagająca, co później może stać się gwarancją satysfakcji. Zastanawiasz się, co dokładnie robi logistyk? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat wspomnianego zawodu.


Kim jest logistyk?

Logistyk to specjalista od procesu związanego z efektywnym planowaniem, realizowaniem, jak również nadzorowaniem przepływu różnego typu produktów oraz dobór z punktu jego produkcji do punktu konsumpcji lub sprzedaży. Logistyk powinien przede wszystkim skutecznie zarządzać informacjami, aby w odpowiedni sposób koordynować łańcuchy dostaw — w taki sposób sprawnie zostanie przetransportowany od producenta do odbiorcy. Praca logistyka jest niezwykle odpowiedzialna, ponieważ cały proces przetransportowania towarów musi przebiegać sprawnie i bezproblemowo, aby zaspokoić oczekiwania klienta.

Czym zajmuje się logistyk?

Logistyk w swojej pracy wykonuje szereg zróżnicowanych czynności, ponieważ odpowiada nie tylko za transport materiałów z punktu A do punktu B (jak to jest w spedycji), ale również jest odpowiedzialny za planowanie, realizowanie i kontrolowanie wspomnianego procesu transportu materiałów. Jaki jest zakres obowiązków logistyka?

  • planowanie kosztów firmy,
  • kontrolowanie stanu magazynów,
  • analiza towarów i dóbr pod kątem jakościowym,
  • nadzór nad identyfikacją wyrobów a trakcie produkcji oraz ich magazynowania,
  • nadzorowanie procesów reklamacji,
  • kontakt z klientem,
  • prognozowanie popytu.

Jakimi cechami charakteryzuje się logistyk?

  • Zawód logistyka wymaga od osoby starającej się o pracę nie tylko ogromnych kompetencji, ale również szerokiej wiedzy ekonomicznej i umiejętności z zakresu gospodarki, a także panujących na rynku trendów.
  • Logistyk powinien posiadać kilka ważnych kompetencji, m.in. zdolność logicznego myślenia pod presją czasu, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, jak również dobrą koncentrację, która umożliwi precyzyjne zarządzanie.
  • Osoba decydująca się na karierę logistyka powinna umieć planować, ponieważ to od odpowiedniego przepływu towarów uzależniona jest przyszła sytuacja finansowa firmy.

Gdzie logistyk znajdzie pracę?

Obecnie zapotrzebowanie na logistyków jest niezwykle duże ze względu na dynamiczny rozwój rynku e-commerce. Logistyk może pracować jako specjalista ds. sprzedaży, który będzie prognozował popyt, a także planował zakupy i zajmował się obsługą klientów. Coraz częściej logistyk może zostać również specjalistą magazynowania lub organizatorem transportu. Logistycy zatrudniani są w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych, centrach logistycznych, firmach spedycyjno-transportowych, a także w służbie zdrowia czy w wojsku.

Dodaj komentarz

Porada Na czym polega zawód logistyka?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 127
facebook unlike 1

Liczymy,że porada Na czym polega zawód logistyka? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Na czym polega zawód logistyka?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Błażej Marciniak
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

coś w tym jest


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Polecam sklep Maxton Design mają dobry sprzęt i jakość...
Liczymy,że porada Jakie studia wybrać? pomogła Ci się ? Może...
W okresie zimowym zawsze mam przy sobie odmrażacz gdy wybieram...
??? xd ???