Najlepsze Porady TechnologiePrzegląd samochodu - co trzeba o nim wiedzieć? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Przegląd samochodu - co trzeba o nim wiedzieć?

Przegląd samochodu - co trzeba o nim wiedzieć?

Każdy właściciel auta ma świadomość, że przeglądy trzeba wykonywać w wyznaczonych przez specjalistów terminie. Taka wizyta w warsztacie to potwierdzenie sprawności pojazdu i weryfikacja, jakie części trzeba wymienić i jakie naprawy muszą być zrobione w najbliższym czasie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat przeglądów samochodów?

 

Kiedy będzie zbliżać się czas wizyty w serwisie, skontaktujmy się z mechanikiem wcześniej, aby mieć pewność, że nie przekroczymy ostatecznej daty. Podczas przeglądów sprawdza się stan pojazdu, co później wpływa na komfort użytkowania, ewentualne usterki i przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też zawsze należy powierzyć to sprawdzonemu warsztatowi. Takim jest bez zwątpienia Q Service Castrol. To renomowana marka, a jej serwisy są w wielu miastach Polski. Kompletną listę lokalizacji znajdziemy na stronie https://qservicecastrol.eu/warsztaty/usluga-przeglad-podstawowy/.


Badanie techniczne a przegląd okresowy

Wymienione pojęcia nieraz używane są zamienne. Chociaż oba wiążą się ze sprawdzeniem tego, w jakim stanie jest auto, są między nimi różnice. Badanie techniczne, inaczej przegląd techniczny, jest obowiązkowe dla każdego kierowcy i warunkuje dopuszczenie pojazdu do uczestnictwa w ruchu drogowym. Nie wolno nam przekroczyć wyznaczonej daty wizyty, a jeżeli auto z jakiegoś powodu go nie przejdzie lub policja zatrzyma nas bez ważnej pieczątki, to dalsza jazda będzie niemożliwa. W zależności od tego, jak stary jest pojazd, inny będzie termin wizyty u mechanika. Nowe samochody mają go po 3 latach, kolejne badanie jest po 2 latach, a później na stację diagnostyczną przyjeżdża się raz na rok.

W drugim przypadku, czyli przy przeglądzie okresowym, wygląda to inaczej. Jest on dobrowolny i możemy zdecydować się na niego w dowolnej chwili. Czy to oznacza, że możemy o nim zapominać? Absolutnie nie. To właśnie w trakcie tego przeglądu wykonuje się najważniejsze prace związane m.in. ze sprawdzeniem ogumienia, zawieszenia, czy wymianą oleju. To ma ogromne znaczenie dla tego, jaka będzie żywotność pojazdu. Można powiedzieć, że badanie techniczne pozwala upewnić się, czy właściciel pojazdu i mechanicy należycie podchodzą do przeglądów okresowych.

Co sprawdza się w trakcie przeglądu?

Wspomnieliśmy o wymianie olejów, sprawdzaniu ogumienia i zawieszenia. Jednak to tylko kilka przykładów czynności, jakie wykona doświadczony mechanik. Jeżeli powierzymy wykonywanie przeglądów serwisowi znanemu z rzetelności, to fachowcy przyjrzą się samochodowi bardzo dokładnie. Pod lupę wezmą sprawność hamulców, układu kierowniczego i wydechowego, nadwozie, silnik, oświetlenie. Wymienią lub uzupełnią płyny i sprawdzą, czy nie trzeba wymienić części, które zużywają się wraz z eksploatacją. Ich przykładem są klocki hamulcowe.

Wczesne wykrycie obszaru, w jakim w nadchodzącym czasie należałoby interweniować, pozwala zapobiegać powstawaniu większych awarii. Tym samym możemy zmniejszyć koszty związane z przyszłymi wizytami.

Dodaj komentarz

marekk
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

badania jak badania ... olej co 10 tyś km w aucie trzeba zminieć


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Mamy nadzieję porada Czy powietrzna pompa ciepła to dobry...
ciekawe może i tak...
hmmm ciekawe
ciekawe może i tak...