Najlepsze Porady TechnologieSklejki do gięcia Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Sklejki do gięcia

Sklejki do gięcia

Wśród popularnych rodzajów tworzyw jakie występują obecnie na rynku budowlanym przede wszystkim modne okazuje się inwestowanie w wysokiej jakości sklejki do gięcia. Są one materiałem drewnopochodnym o wysokich właściwościach natury fizycznej oraz mechanicznej. Głównym gatunkiem drewna z jakiego produkowane są sklejki okazuje się świerk, sosna, a także jodła. Ponadto modny w praktyce jest też buk, brzoza i olcha. 


gięta na wszystkie strony

Niekiedy spotykane są w owej branży również sklejki z drewna egzotycznego takiego jak merbau, iroko oraz bubinga. Atutem tego typu sklejek do gięcia jest zwłaszcza ogromna stabilność wymiarowa, którą osiąga się poprzez zastosowanie ponad dwu milimetrowej grubości grubości warstwy środkowej. Biorąc pod uwagę sposób rozłożenia forniru w sklejce możliwe jest gięcie odpowiednio wobec dłuższego lub też krótszego boku powierzchni sklejki. Sklejka do gięcia jest szeroko wykorzystywana na bardzo rozległą skalę w takich branżach jak przykładowo budownictwo oraz wytwórstwo mebli.

konkurencja dla płyt MDF

Dzięki sklejkom do gięcia możliwe okazuje się produkowanie części wykończeniowych, różnego typu schodków, elementów jachtów oraz poręczy. Nierzadko sklejka do gięcia (sklejka elastyczna) odnajduje się znakomicie również w dziedzinie wytwarzania ekologicznych zabawek. Tym samym stosując to tworzywo możliwe jest wyparcie dotychczas wykorzystywanej płyty MDF.

 

 

Dodaj komentarz

Michał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Sklejka ma wiele zastosowań w branży budowlanej.

Edyta
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ciekawy materiał. Nie sądziłam, że może mieć tyle zastosowań.

Arek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Bardzo lubię pracować z materiałem jakim jest sklejka gięta, to bardzo wdzięczny surowiec z dużymi możliwościami różnorodnego wytwórstwa.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Pamiętam że na początku nauki gry na skrzypcach nie mogłem...
Może kiedyś założe sobie konto na instagramie, żeby wrzucać...
Tablet to dobre rozwiązanie dla dziecka w nauczaniu zdalnym.
Patent z kartą brzmi świetnie.