Najlepsze Porady TechnologieTuning optyczny- gratka dla każdego fana motoryzacji Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Tuning optyczny- gratka dla każdego fana motoryzacji

Tuning optyczny- gratka dla każdego fana motoryzacji

Tuning optyczny to gratka dla każdego miłośnika motoryzacji. Nic dziwnego, że wielu fanów czterech kółek decyduje się na tego typu modyfikacje. Dzięki estetycznym i dobrze dobranym elementom wyposażenia, bez trudu odmienisz dotychczasowy wygląd swojego samochodu, a także poprawisz jego przyczepność.


 Na rynku dostępne są m.in. spoilery, zderzaki, dyfuzory, dokładki progów czy splittery. Ciekawym dodatkiem do nich mogą być również niebanalne akcesoria tuningowe, np. owiewki boczne zderzaka, brewki, grille przednie czy ramki świateł. Które części tuningu są najpopularniejsze? Jak wybrać te najlepsze?

 

W branży motoryzacyjnej działa wiele profesjonalnych firm tuningowych. W ofercie każdej z nich znajduje się szeroka gama produktów, na które warto zwrócić uwagę. Jednymi z najczęściej wybieranych produktów są spoilery. Zazwyczaj mają one dwie formy - pokaźnej dokładki na drzwi bagażnika lub krawędź dachu, albo niewielkiej, samoprzylepnej lotki. Te duże i masywne spoilery mają funkcje raczej dekoracyjne. Tego typu wyroby podkreślają sportową sylwetkę pojazdu i dodają mu bardziej sportowego charakteru. Te mniejsze elementy, w formie lotek pomogą nowocześnie zaakcentować indywidualny styl samochodu. Dzięki tego typu produktowi powietrze opływające karoserię z większą siłą dociśnie tylną oś, przyczyniając się do polepszenia przyczepności. Do produkcji wspomnianych spoilerów wykorzystywane są najczęściej ABS i włókno szklane.

 

Kolejnymi, cieszącymi się dużym zainteresowaniem częściami tuningu optycznego są dokładki progów. Są one również nazywane listwami pod progi. Mają formę długich listew, które montuje się pod drzwiami bocznymi. Dzięki nim zawieszenie ulega optycznemu obniżeniu, przez co samochód nabiera nieco bardziej sportowego charakteru. Dokładki najciekawiej prezentują się wraz ze splitterem przednim oraz dokładkami tylnymi. W zależności od posiadanego modelu samochodu, wybierać można dokładki progów wykonane z ABS albo włókna szklanego czy carbonu.

 

Produktem, który przyciąga wielu fanów motoryzacji, jest splitter przedni. Produkt występuje w wielu wersjach, m.in. jako dokładka racingowa lub hybrydowa. Tego typu produkty przypadną do gustu zwłaszcza posiadaczom typowo sportowych aut, w których tuning optyczny stosowany jest jedynie w celu kosmetycznego poprawienia wyglądu samochodu. Splitter przedni wizualnie obniża wysokość nadwozia, dodając samochodowi nowoczesnego charakteru. Za sprawą podobnego produktu powietrze przepływające pod zderzakiem z większą siłą naciśnie na przednią oś, co przełoży się na polepszenie przyczepności oraz stabilności, szczególnie podczas jazdy z większą prędkością.

 

Warto wspomnieć, że firmy tuningowe coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i oprócz gotowych części, oferują także możliwość wykonania elementów wyposażenia na zamówienie. To świetna opcja, zwłaszcza dla osób, które posiadają starsze samochody, albo są właścicielami rzadkich modeli.

Z pomocą nowoczesnych i estetycznych części tuningu optycznego zadbasz o oryginalny wygląd swojego pojazdu. Decydując się na zakup tego typu elementów wyposażenia inwestujesz w produkty, które posłużą ci przez wiele lat. Z tego też względu na częściach tuningu nie warto oszczędzać. Sprawdź, co oferują najlepsze światowe firmy tuningowe.

Dodaj komentarz

Porada Tuning optyczny- gratka dla każdego fana motoryzacji
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 585
facebook unlike 1

Liczymy,że opis porady Tuning optyczny- gratka dla każdego fana motoryzacji przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Tuning optyczny- gratka dla każdego fana motoryzacji? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Pola Kaczmarek
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Andrzej
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Jestem mechanikiem i lubię tuningować auta klientom. Najczęściej klienci proszą mnie o zamontowanie spoilera.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Dobra reklama, gwarantuje sukces. Wiadomo że taka reklama...
Mamy nadzieję opis porady Jakie opakowania stosować w...
Czy opis porady Awaria samochodu na autostradzie - jak się...
Marka Hasborg ma świetną jakość sprzętu do kuchni.