Najlepsze Porady UrodaCo zrobić żeby włosy rosły szybciej? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Co zrobić żeby włosy rosły szybciej?

Co zrobić żeby włosy rosły szybciej?

Co zrobić, aby przyśpieszyć rośnięcie włosów? To niezwykle często stawiane pytanie. Jeśli jesteś osobą zapuszczającą włosy, z pewnością zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby ten proces był sprawniejszy. Nie ma jednego idealnego sposobu — musisz szukać sposobów i produktów działających na Ciebie i Twoje włosy jak najlepiej. Przedstawiamy kilka interesujących sztuczek, dzięki którym będziesz mieć naturalnie długie włosy.


1. Podetnij końcówki!
Chociaż podcinanie włosów nie przyśpiesza ich wzrostu (włosy rosną od cebulki, a nie od końca), to jednak jest jedną z form dbania o nie. Stosując prostownice, suszarki oraz inne źródła nadmiernego ciepła nasze włosy się przesuszają, co doprowadza do ich zniszczenia, rozdwajania się końcówek oraz łamania. Nie ma sensu zapuszczanie włosów, które będą wyglądać nieestetycznie, dlatego warto regularnie podcinać włosy, aby były zdrowe i błyszczące. Podcinaj je co 6 lub 8 tygodni o 1-2 centymetry.

2. Masuj skórę głowy
Masaż skóry głowy, pomoże stymulować mieszki włosowe, dzięki czemu włosy staną się gęstsze i bardziej miękkie. Ciekawym pomysłem jest wykonanie masażu olejkami przeznaczonymi do tych celów.

3. Maska z białek jaj
Dzięki zastosowaniu maski z białek jaj włosy stają się miękkie i błyszczące — nawet te najbardziej uszkodzone. Aby przyrządzić miksturę, należy oddzielić białka od żółtek z kilku jaj oraz nałożyć je na włosy na ok.15 minut. Aby włosy wyglądały na jeszcze zdrowsze i silniejsze warto dodać do mieszanki odrobinę nafty kosmetycznej.

4. Nie zapominaj o wodzie!
Pij wodę! Woda to odpowiedź na wiele ważnych pytań — oczyszcza organizm i skórę z toksyn oraz przyczynia się do prawidłowego nawilżenia ciała. Warto pić ok. ośmiu szklanek wody dziennie — wtedy nie tylko włosy będą rosły szybciej, ale i Ty poczujesz się dużo lepiej.

5. Szczotkuj włosy
Szczotkowanie, pozwala na równomierne rozprowadzenie naturalnych olejów z czubka głowy po same końce, dlatego powinno odbywać się zarówno rano, jak i wieczorem. Przejeżdżając szczotką po skórze głowy, doprowadzamy do stymulacji mieszków włosowych i poprawimy krążenie w skórze głowy. Podczas szczotkowania należy uważać na wszelkiego rodzaju kołtuny, które należy delikatnie rozwiązać. Powszechnie zaleca się nie szczotkować włosów mokrych, ponieważ są podatne na uszkodzenia, jednakże jeśli nie masz innej opcji, zrób to, delikatnie zaczynając od końcówek i powoli zmierzając ku górze.

6. Unikaj niepotrzebnego ciepła
Gorące powietrze ma koszmarny wpływ na stan włosów, oraz ich ogólny porost, dlatego unikaj suszenia włosów suszarką, prostowania ich oraz kręcenia przy wysokich temperaturach.

7. Stosuj odżywki i maski

Polecamy używanie odżywek oraz masek do włosów, których głównym celem jest wzmacnianie mieszków włosowych. Odżywkę warto nakładać przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętaj! Nakładaj odżywkę wyłącznie na włosy, a nie na skórę głowy — aby się nie przetłuszczały. Warto zacząć mniej więcej od połowy ich długości.

8. Mycie włosów
Czy codzienne mycie włosów jest koniecznością? NIE! Szampon co prawda oczyszcza włosy, jednakże jego nadmiar może doprowadzić do ich uszkodzenia — nie będą rosły tak szybko jakbyśmy tego chcieli. Ideałem jest mycie włosów dwa lub trzy razy w tygodniu.

9. Sen
Nie śpij z ciasno związanymi lub splecionymi włosami, ponieważ będą osłabione, co następnie doprowadzi do ich łamania się. Gumka nie powinna być zbyt ciasna — zwiąż włosy w luźny koński ogon lub kucyka. Dobrym rozwiązaniem jest sen na jedwabnej poduszce. Jedwab jest niezwykle delikatny dla włosów i nie powoduje uszkodzeń ich struktury.

10. Lakiery i pianki
Jeśli możesz, unikaj produktów przeznaczonych do stylizowania włosów — zbyt duża ilość doprowadza do zmiany struktury włosa na niezbyt korzystną.

Dodaj komentarz

Porada Co zrobić żeby włosy rosły szybciej?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 349
facebook unlike 1

Porady o urodzie Czy inspiracja Co zrobić żeby włosy rosły szybciej? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co zrobić żeby włosy rosły szybciej?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
I wszytko jasne - polecam
Zawsze pryskam olejkiem moją szczotkę i dopiero wtedy...
Pomocny artykuł