Najlepsze Porady UrodaDomowe sposoby na elektryzujące się włosy Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Kiedy temperatura za oknem spada, posiadaczkom długich włosów zaczyna dokuczać ich nadmierne elektryzowanie się. Bez względu na to, czy przebywasz w domu, czy też na zewnątrz, w mroźne dni włosy po prostu odmawiają nam posłuszeństwa. Kiedy zdecydujesz się zrezygnować z czapki, naczynia krwionośne znajdujące się w skórze głowy zaczną się obkurczać, przez co do cebulek będzie docierać znacznie mniej składników odżywczych. Wtedy znacznie łatwiej o elektryzowanie się włosów.


Do elektryzowania włosów dochodzi wtedy, kiedy są one narażone na kontakt z materiałem syntetycznym - tkaniną czy plastikiem. To zjawisko można wywołać poprzez szczotkowanie włosów lub noszenie/zdejmowanie ubrań z nie naturalnych materiałów.W przypadku, kiedy włosy są naładowane dodatnio, będą się od siebie odpychać, tworząc "efekt jeża". Z kolei włosy naładowane ujemnie będą się elektryzować bezpośrednio do materiału.

Jeśli przeszkadza Ci taki stan rzeczy, powinnaś się zastanowić, czy nie warto zmienić nawyków pielęgnacyjnych. Elektryzowanie się włosów wynika z wielu sytuacjach z kondycji włosów. W okresie jesienno-zimowym, kiedy włosy są osłabione, znacznie łatwiej będą się "ładować" tworząc na głowie coś na kształt aureoli. Dodatkowo, częściej suszysz włosy suszarką i nosimy więcej ubrań z materiałów syntetycznych. Nie pomaga też fakt, że znacznie więcej czasu spędzasz w pomieszczeniach o niewielkiej wilgotności, nosisz czapki i towarzyszą Ci duże skoki temperatury, kiedy z mrozu wchodzisz do ciepłego domu. Elektryzowaniu się włosów można skutecznie zaradzić. W jaki sposób?


Mycie
Pierwszym, na co powinnaś zwrócić uwagę jest mycie. Pamiętaj o tym, by dokładnie myć nie tylko włosy, ale też skórę głowy. Do spłukiwania stosuj letnią wodę, która nie będzie tak mocno pobudzać znajdujących się w skórze gruczołów łojowych. W przeciwdziałaniu elektryzowania dobrze sprawdzają się także odżywki. Jeśli nie pamiętasz o tym, by stosować je na co dzień, wracaj do nich w okresie zimowym. Wybierz odżywkę, którą należy spłukać. Takie, które nie wymagają spłukiwania dodatkowo obciążają włosy i sprawiają, że są jeszcze bardziej przy głowie. Wypróbuj np. odżywkę zwiększającą objętość lub zawierającą w swoim składzie wygładzający jedwab.


Suszenie
Jesienią i zimą ciężko znaleźć czas i możliwość, by włosy mogły schnąć samoistnie, szczególnie, kiedy myjesz je rano. W przypadku gdy używasz suszarki, zwracaj uwagę na temperaturę strumienia powietrza. Fakt, chłodniejsze powietrze sprawi, że suszenie potrwa więcej czasu, ale dzięki temu nie narazisz włosów na wysuszenie spowodowane nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Staraj się suszyć włosy głową w dół - w ten sposób włosy zyskają na objętości i będą się odbijać od skóry głowy. na rynku dostępne są także specjalne suszarki z funkcją jonizacji, która wyrównuje ładunki dodatki i ujemne, redukując tym samym zjawisko elektryzowania.


Czesanie
Z elektryzowaniem się włosów mamy do czynienia właśnie w momencie czesania. Po kontakcie z plastikową szczotką lub grzebieniem włosy w niekontrolowany sposób puszą się i stają dęba. Najlepszym patentem na plastikowe szczotki jest spryskanie ich specjalnymi środkami antystatycznymi do włosów, olejkami czy serami. Jeśli nie masz czasu na taką zabawę każdego ranka, nie pozostaje nic innego, jak wymiana szczotki na drewnianą lub posiadającą naturalne włosie.


Układanie
Do stylizacji włosów podatnych na elektryzowanie warto użyć preparatów zawierających oleje, masła czy substancje wygładzające. Nanoś je przede wszystkim na końcówki włosów, bo to one są najbardziej problematyczne.


Zmień odzież
Jeśli zimą każdego dnia walczysz z naelektryzowanymi włosami, powinnaś rozważyć wymianę odzieży i dodatków na te, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wełniane czapki i szaliki, wiskozowe/wełniane/kaszmirowe swetry to nie tylko wytrzymałe, ale też ciepłe elementy garderoby, których noszenie nie będzie powodować elektryzowania.

Dodaj komentarz

Porada Domowe sposoby na elektryzujące się włosy
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 25
facebook unlike 1

Porady Uroda Czy porada Domowe sposoby na elektryzujące się włosy przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Domowe sposoby na elektryzujące się włosy? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Anka
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Gdy przestałam suszyć włosy, one przestały się elektryzować.

Andżelika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zawsze na zimę mam elektryzujące się włosy. Nienawidzę tego uczucia.

Aleksandra
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Moje włosy pod czapką zimową to coś okropnego.

Sylwia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zawsze pryskam olejkiem moją szczotkę i dopiero wtedy rozpoczynam czesanie włosów.

Ola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

U mnie pomaga mycie włosów wieczorem, zamiast rano.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady Uroda Czy porada 4 domowe sposoby na oczyszczenie...
Porady o urodzie Czy nasza porada 6 sposobów na piękne i...
Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Jak pozbyć się...
Porady o urodzie Czy porada Jak skutecznie pozbyć się...