Najlepsze Porady UrodaDomowe sposoby na opuchnięte oczy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Domowe sposoby na opuchnięte oczy Plasterki ogórka

To, że oczy są największą ozdobą twarzy wiadomo było już setki lat temu. Współcześnie niestety zmęczenie i stres mogą powodować, że w ich okolicach pojawiają się opuchnięcia, przebarwienia i cienie, które są nieestetyczne, a przy tym sprawiają, że wyglądamy na chorych. Często wpływ na to mają także uwarunkowania genetyczne. Naprzeciw tym problemom wychodzą producenci kosmetyków, którzy oferują specyfiki o najróżniejszych składach. Często są one jednak nieskuteczne, a ich ceny czasami zdecydowanie za wysokie. Alternatywą dla nich mogą być domowe sposoby, które pomogą zniwelować opuchnięcia wokół oczu. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.


  1. Każdy z nas kojarzy sceny z filmów, gdzie bohaterki leżą w turbanie i szlafroku z plasterkami zielonego ogórka na oczach. Jest to rzeczywiście skuteczny sposób - ogórki zawierają przeciwutleniacze i flawonoidy zmniejszające zaczerwienia i podrażnienia. Najlepszy efekt osiągnie się, gdy przed położeniem na powiekach, plasterki schłodzi się w lodówce. Następnie należy je trzymać na oczach około pół godziny.

  2. Zamiast ogórka wykorzystać można plasterki surowego ziemniaka. Je także należy najpierw schłodzić. Ziemniak zadziała ściągająco i pomoże usunąć zatrzymaną pod oczami wodę. Zamiast całych plasterków, warzywo to można zetrzeć na tarce, a następnie zawinąć w gazę. Schłodzony okład położyć na oczach.

  3. Ulgę przyniesie także mleko, zwykłe lub sojowe. Wystarczy w zimnym płynie zanurzyć waciki kosmetyczne, a potem na kilkanaście minut przyłożyć do zamkniętych oczu.

  4. Popularnych sposobem na zapuchnięte oczy też jest czarna lub zielona herbata. Dwie torebki należy zaparzyć, a następnie ostudzić. Gdy będą już w temperaturze pokojowej wystarczy umieścić je na około dwadzieścia minut na oczach. Herbata zawiera kofeinę i garbniki - zadziała więc obkurczająco na naczynia krwionośne, a jednocześnie będzie stymulować krążenie krwi.

  5. Na usuwanie opuchnięć oczu od lat używa się rumianku. Ma on działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, zmniejszy więc zaczerwienienia wokół oczy i ich obrzęk. Podobnie jak herbatę, jego dwie torebki należy zaparzyć, wystudzić i położyć na kwadrans na oczach. Samym naparem natomiast można dodatkowo przemyć ich okolice.

  6. W niwelowaniu porannego zapuchnięcia oczu pomoże także przemywanie twarzy zimną wodą. Jeśli jednak nie przepada się za takim rozwiązaniem w chłodne poranki, do samych oczu wystarczy przyłożyć na chwilę schłodzone w lodówce łyżki.

Dodaj komentarz

Porada Domowe sposoby na opuchnięte oczy
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 14
facebook unlike 1

Porady o urodzie Czy nasza porada Domowe sposoby na opuchnięte oczy pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Domowe sposoby na opuchnięte oczy? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Najlepsze porady o urodzie Czy porada Jak wzmocnić brązowy...
Porady Uroda Czy nasza porada W welonie czy wianku? Co wybrać...
Nigdy nie słyszałam o tej metodzie, bardzo ciekawe...
Dobre porady jak zadbać o skórę, aby była gładka i elastyczna.