Najlepsze Porady UrodaEpilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia! Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!

Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!

Laser Thunder do epilacji określany jest jako sposób na trwałe usuwanie owłosienia z każdej partii ciała i co ważne, praktycznie bez bólu! To nowoczesne urządzenie doprowadza niechciane włosy do destrukcji, a nam pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą. Przekonaj się, jak działa depilacja laserowa, ile zabiegów należy wykonać i kiedy włosy na stałe wypadną!


Jak działa epilacja laserem Thunder MT?

Każdy laser do depilacji stosowany w klinikach medycyny estetycznej działa na zasadzie absorpcji wiązki światła laserowego przez pigment włosów – melaninę. Energia cieplna wytwarzana przez laser w obrębie mieszków włosowych doprowadza do ich całkowitego zniszczenia. W efekcie już po jednym kontakcie z promieniami lasera włosy nie są zdolne do ponownego wzrostu. 

Melanina znajduje się w dużym stężeniu we włosach w fazie wzrostu, jednak znajdziemy ją również w skórze. To właśnie z tego powodu znacznie lepiej usuwa się włosy ciemne u osób z jasną karnacją – wówczas kontrast między włosem, a skórą jest większy, a tym samym promienie lasera docierają precyzyjniej w cebulkę włosa. Nowoczesne lasery umożliwiają jednak usuwanie także bardzo jasnych włosów niezależnie od fototypu skóry. 

Obecność melaniny w skórze jest istotna także ze względu na ryzyko poparzeń. Thunder MT jest urządzeniem, które zyskało miano jednego z najbardziej bezpiecznych i jednocześnie skutecznych laserów do depilacji, ponieważ zastosowano w nim połączenie właściwości dwóch różnych laserów:

  • laser aleksandrytowy – fala lasera o długości 755 nm, 
  • laser neodymowo–yagowy – fala o długości 1064 nm.

Parametry urządzenia dobiera się w zależności od potrzeb, czyli od rodzaju włosa, jego grubości, koloru, barwy ciała, a także obszaru zabiegowego oraz wrażliwości bólowej Pacjenta. Laser Thunder MT do depilacji może działać na wybranej długości fal – jedna z nich jest słabsza, a tym samym praktycznie nie wywołuje bólu, z kolei druga jest mocniejsza, czyli bardziej skuteczna. Natomiast połączenie obu długości fal stosowanych naprzemiennie z jednoczesnym zastosowaniem systemu chłodzącego daje idealne zestawienie o najwyższej skuteczności – wyjaśniają lekarze z Kliniki Miracki w Warszawie

Ile zabiegów epilacji Thunder MT należy wykonać?

Depilacja laserowa Thunder MT jest zabiegiem, który pozwala na uzyskanie bardzo szybkich efektów, co wynika z wysokiego powinowactwa promieni lasera do melaniny. Należy jednak mieć na uwadze, że trwale usunięty może zostać jedynie włos będący aktualnie w fazie wzrostu (anagenum). Nie ma możliwości, by wszystkie włosy rosły w tym samym tempie, dlatego zabieg Thunder MT należy powtarzać. Zwykle jednak już pierwsza sesja pozwala na usunięcie większości włosów z obszaru zabiegowego. 

Najczęściej od uzyskania idealnie gładkiej skóry dzieli nas 4-6 zabiegów, co zawsze ustala się indywidualnie. Na ilość serii zabiegowych oraz ich częstotliwość duży wpływ ma również obszar, jaki poddajemy epilacji. 

Po depilacji laserem Thunder MT włosy zaczynają stopniowo wypadać, zwykle po ok. 2-3 tygodniach. W tym czasie możemy zaobserwować, że odrastające włoski są słabsze, rzadkie i wypadają ze skóry samoistnie.  

Czy przed depilacją laserową trzeba się specjalnie przygotować?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak nie każdy może zdecydować się taki sposób usuwania owłosienia. Przed epilacją Thunder MT lekarz zawsze wyklucza ewentualne przeciwwskazania, do których należą m.in.:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, stany zapalne),
  • ciążą oraz karmienie piersią,
  • stosowanie preparatów zawierających witaminę A,
  • rozrusznik serca,
  • świeża opalenizna. 

Ponadto, na kilka dni przed depilacją laserową nie należy stosować preparatów opalających. Z opalania, sauny oraz basenu zaleca się zrezygnować także po zabiegu. Natomiast w dniu planowanej epilacji należy dokładnie ogolić skórę pozostawiając niewielki fragment włosów, tak by lekarz mógł ocenić ich grubość oraz barwę. Na tej podstawie dobiera się parametry urządzenia do depilacji.  

Chcesz poznać szczegóły laserowej depilacji? Sprawdź, jak wygląda epilacja Thunder MT na stronie Kliniki Miracki w Warszawie!

Dodaj komentarz

Porada Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 45
facebook unlike 1

Porady o urodzie Czy porada Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia! pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Benia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Super pomysł aby cieszyć się gładkim ciałem.Korzystne ceny i spektakularny efekt po kilku zabiegach.

Ania
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Świetna klinika ! Naprawdę podejście do pacjenta na najwyższym poziomie.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady o urodzie Czy opis porady Jak wytrzymać całą noc na...
Ja również polecam laserowe golenie
Porady o urodzie Czy opis porady Jak dbać o skórę zimą?...
Podczas ciąży wcierałam olejek ze słodkich migdałów w brzuch,...