12.02.2024

Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!

Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!

Ocena artykułu

Na podstawie 3 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Jan Kowalski
Jan jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematyce technologii i nowoczesnych rozwiązań. Jego artykuły zawierają recenzje nowych gadżetów, wskazówki dotyczące korzystania z internetu oraz informacje o nowych trendach technologicznych.
Udostępnij

Laser Thunder do epilacji określany jest jako sposób na trwałe usuwanie owłosienia z każdej partii ciała i co ważne, praktycznie bez bólu! To nowoczesne urządzenie doprowadza niechciane włosy do destrukcji, a nam pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą. Przekonaj się, jak działa depilacja laserowa, ile zabiegów należy wykonać i kiedy włosy na stałe wypadną!


Jak działa epilacja laserem Thunder MT?

Każdy laser do depilacji stosowany w klinikach medycyny estetycznej działa na zasadzie absorpcji wiązki światła laserowego przez pigment włosów – melaninę. Energia cieplna wytwarzana przez laser w obrębie mieszków włosowych doprowadza do ich całkowitego zniszczenia. W efekcie już po jednym kontakcie z promieniami lasera włosy nie są zdolne do ponownego wzrostu. 

Melanina znajduje się w dużym stężeniu we włosach w fazie wzrostu, jednak znajdziemy ją również w skórze. To właśnie z tego powodu znacznie lepiej usuwa się włosy ciemne u osób z jasną karnacją – wówczas kontrast między włosem, a skórą jest większy, a tym samym promienie lasera docierają precyzyjniej w cebulkę włosa. Nowoczesne lasery umożliwiają jednak usuwanie także bardzo jasnych włosów niezależnie od fototypu skóry. 

Obecność melaniny w skórze jest istotna także ze względu na ryzyko poparzeń. Thunder MT jest urządzeniem, które zyskało miano jednego z najbardziej bezpiecznych i jednocześnie skutecznych laserów do depilacji, ponieważ zastosowano w nim połączenie właściwości dwóch różnych laserów:

  • laser aleksandrytowy – fala lasera o długości 755 nm, 
  • laser neodymowo–yagowy – fala o długości 1064 nm.

Parametry urządzenia dobiera się w zależności od potrzeb, czyli od rodzaju włosa, jego grubości, koloru, barwy ciała, a także obszaru zabiegowego oraz wrażliwości bólowej Pacjenta. Laser Thunder MT do depilacji może działać na wybranej długości fal – jedna z nich jest słabsza, a tym samym praktycznie nie wywołuje bólu, z kolei druga jest mocniejsza, czyli bardziej skuteczna. Natomiast połączenie obu długości fal stosowanych naprzemiennie z jednoczesnym zastosowaniem systemu chłodzącego daje idealne zestawienie o najwyższej skuteczności – wyjaśniają lekarze z Kliniki Miracki w Warszawie

Ile zabiegów epilacji Thunder MT należy wykonać?

Depilacja laserowa Thunder MT jest zabiegiem, który pozwala na uzyskanie bardzo szybkich efektów, co wynika z wysokiego powinowactwa promieni lasera do melaniny. Należy jednak mieć na uwadze, że trwale usunięty może zostać jedynie włos będący aktualnie w fazie wzrostu (anagenum). Nie ma możliwości, by wszystkie włosy rosły w tym samym tempie, dlatego zabieg Thunder MT należy powtarzać. Zwykle jednak już pierwsza sesja pozwala na usunięcie większości włosów z obszaru zabiegowego. 

Najczęściej od uzyskania idealnie gładkiej skóry dzieli nas 4-6 zabiegów, co zawsze ustala się indywidualnie. Na ilość serii zabiegowych oraz ich częstotliwość duży wpływ ma również obszar, jaki poddajemy epilacji. 

Po depilacji laserem Thunder MT włosy zaczynają stopniowo wypadać, zwykle po ok. 2-3 tygodniach. W tym czasie możemy zaobserwować, że odrastające włoski są słabsze, rzadkie i wypadają ze skóry samoistnie.  

Czy przed depilacją laserową trzeba się specjalnie przygotować?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak nie każdy może zdecydować się taki sposób usuwania owłosienia. Przed epilacją Thunder MT lekarz zawsze wyklucza ewentualne przeciwwskazania, do których należą m.in.:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, stany zapalne),
  • ciążą oraz karmienie piersią,
  • stosowanie preparatów zawierających witaminę A,
  • rozrusznik serca,
  • świeża opalenizna. 

Ponadto, na kilka dni przed depilacją laserową nie należy stosować preparatów opalających. Z opalania, sauny oraz basenu zaleca się zrezygnować także po zabiegu. Natomiast w dniu planowanej epilacji należy dokładnie ogolić skórę pozostawiając niewielki fragment włosów, tak by lekarz mógł ocenić ich grubość oraz barwę. Na tej podstawie dobiera się parametry urządzenia do depilacji.  

Chcesz poznać szczegóły laserowej depilacji? Sprawdź, jak wygląda epilacja Thunder MT na stronie Kliniki Miracki w Warszawie!

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(3)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Świetna klinika ! Naprawdę podejście do pacjenta na najwyższym poziomie.
~Ania
12.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Super pomysł aby cieszyć się gładkim ciałem.Korzystne ceny i spektakularny efekt po kilku zabiegach.
~Benia
12.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady o urodzie Czy porada Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia! pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Epilacja Thunder MT – trwałe usuwanie owłosienia!
12.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności