Najlepsze Porady UrodaGua Sha - jak wygląda masaż twarzy? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Gua Sha - jak wygląda masaż twarzy?

Gua Sha - jak wygląda masaż twarzy? @pixabay

Gua Sha pod tą tajemniczą nazwą kryje się starożytna technika masażu, która po dziś dzień wykorzystywana jest w Chinach, a dzięki postępowi także i w innych krajach. Technika ta działa w podobny sposób co drenaż limfatyczny, ponieważ pozwala na swobodny przepływ limfy. Co więcej, jedną z zalet rytualnego masażu Gua Sha jest znacznie wzmocnienie mięśni twarzy, dzięki czemu zyskujemy na efekcie liftingu, a także znacznej redukcji zmarszczek. Dzięki regularnemu masażowi możemy spodziewać się ogólnego rozjaśnienie skóry, jak również pozbycia się worków pod oczami. Jak wygląda masaż Gua Sha i czy można go wykonywać samemu w domu? Wszystkie dowiesz się z poniższego artykułu!


Rytualny masaż Gua Sha
Oczywiście masaż Gua Sha należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy, a także nałożenia na twarz olejku lub eliksiru, po którym zaczniemy masaż. Na zakończenie masażu można nałożyć na twarz maseczkę nawilżającą, ponieważ rozgrzana skóra będzie chłonąć cenne składniki odżywcze. Masaż Gua Sha wykonuje się najczęściej wzdłuż linii łączących punkty akupunkturowe, przez które przepływa energia życiowa. Zgromadzone w trakcie masażu płyny zostają odprowadzone do węzłów chłonnych. W trakcie masażu poruszana jest najczęściej zastana limfa, jej poruszenie się pomaga oczyścić się organizmowi z toksyn. Częścią rytualną jest wierzenie, że podczas masażu do ciała poprzez skóry wnika Qi, a więc energia życiowa, pory się zamykają, a więc energia życiowa jest przez nas wchłaniania.

Efekty zabiegu
Termin Gua Sha oznacza "skrobać" i "zaczerwienienie" - pomimo tego, że masaż przeprowadzany na twarzy jest delikatny, to jednak mogą po nim powstawać zaczerwienienia, które są oznaką pobudzonej krwi. Zaczerwienienie najlepiej jest przygasić maseczką nawilżającą lub rewitalizującą. Warto pamiętać, że w zależności od typu skóry zaczerwienienie może utrzymać się nawet do kilku godzin. Skóra po zabiegu Gua Sha staje się odżywiona i widocznie napięta, a także nabiera zdrowszego koloru. Masaż z wykorzystaniem płytki z jadeitu nie tylko rozluźnia mięśnie, ale również pomaga osobom z zaburzeniami czynności stawów skroniowo-żuchwowych, a więc osobom, które zmagają się, np. z bruksizmem. Zabieg Gua Sha warto wykonywać przynajmniej raz z w tygodniu - regularne stosowanie pomoże zdziałać cuda na Twojej twarzy.

Kto nie powinien korzystać z Gua Sha?
Jeżeli na Twojej skórze jest duża ilość ponadprzeciętnej wielkości pieprzyków, a także Twoja skóra jest skłonna do powstawania siniaków i jest uszkodzona, a także masz trądzik różowaty lub inne zmiany trądzikowe to nie powinieneś korzystać z zabiegu masażu twarzy Gua Sha.

Dodaj komentarz

Porada Gua Sha - jak wygląda masaż twarzy?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 55
facebook unlike 1

Porady Uroda Czy nasza porada Gua Sha - jak wygląda masaż twarzy? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Gua Sha - jak wygląda masaż twarzy?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Andżelika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Potwierdzam, skóra po tym zabiegu jest napięta i odżywiona.

Sylwia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W Chinach ten masaż jest bardzo popularny.

Kamila
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Świetna technika masażu, bardzo mnie zaciekawiła.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Jak pokonać...
Porady Uroda Czy nasza porada Zmień swój wygląd dzięki......
Najlepsze porady o urodzie Czy porada Jakie składniki...
Kosmetyki hipoalergiczne są najlepsze dla wrażliwej skóry.