12.02.2024

Jak ładnie pomalować paznokcie?

Jak ładnie pomalować paznokcie?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Malowanie paznokci to też sztuka i każda z nas musi mieć wielką cierpliwość aby w końcu stać się profesjonalistką. Malowanie paznokci nie powinno zajmować dużo czasu i możesz zawsze wykonać ten zabieg podczas oglądania nowego odcinku twojego ulubionego serialu czy nawet rozmawiając z koleżanką przez telefon. Jeśli malujesz sama ładnie paznokcie to zauważysz jaki to jest fajny sposób na zaoszczędzenie i czasu i pieniędzy. Wystarczy że będzie mieć bazę, wybrany przez ciebie kolor lakieru oraz utwardzacz i sama możesz eksperymentować i jedynie co Cię ogranicza to twoja wyobraźnia ;)


Przygotowanie

Malowanie paznokci nie polega na nałożeniu lakieru od razu i tylko czekaniu aż wyschnie. Jest to trochę bardziej skomplikowane. Na samym początku musisz oczyścić paznokcie i nadać im ładny kształt. Usuwanie skórek oraz piłowanie paznokci to najważniejszy krok. Im dokładniej to zrobisz tym piękniejszy będzie efekt końcowy twoich paznokci. 
Gdy już skończysz i umyjesz ręce to należy nałożyć bazę. Baza to zwykły bezbarwny lakier, który zapobiega przebarwieniu paznokci przez lakier, ale też dzięki niej kolor łatwiej i lepiej 'przywiera' się do paznokcia.

Malowanie

Gdy baza całkowicie wyschnie to już najwyższy czas na nałożenie lakieru. Zawsze zaczynaj od środka i samej nasady paznokcia i przeciągaj pędzelek wzdłuż. Zrób to samo również po lewej stronie oraz po prawej. Drugą warstwę lakieru dodaje się dokładnie w ten sam sposób jak pierwszą. Jedyna nasza uwaga to oczywiście że pierwsza warstwa musi być całkowicie sucha. Jeśli za szybko nałożysz drugą warstwę to mogą się pojawić pęcherzyki powietrza lub lakier po prostu się rozmaże.

Końcowa pielęgnacja

Paznokcie już pomalowane i co dalej? Jeśli chcesz aby twój piękny kolor trzymał się jak najdłużej na paznokciach to zastosuj utwardzacz. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a faktycznie Ci pomoże. Gdy już również utwardzacz wyschnie to wystarczy posmarować dłonie oraz paznokcie kremem nawilżającym i cieszyć się efektem :)

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Najlepsze porady o urodzie Czy porada Jak ładnie pomalować paznokcie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak ładnie pomalować paznokcie?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak ładnie pomalować paznokcie?
12.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności