Najlepsze Porady UrodaJak pozbyć się soli z butów? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak pozbyć się soli z butów?

Jak pozbyć się soli z butów? Buty

Zima trwa w najlepsze, dlatego wychodząc na spacer czy do pracy musimy zmagać się z dużymi pokładami śniegu, a także piasku oraz soli, którymi najczęściej posypane są chodniki oraz parkingi. Nasze obuwie nie będzie dobrze reagowało na takie warunki, jeżeli nie zapewnimy mu odpowiedniej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Jeżeli buty pozostawimy same sobie, bez żadnego czyszczenia, możemy być pewni, że nie posłużą nam one więcej niż jeden sezon. Kilka drobnych nawyków, które będziemy wykonywać po przyjściu do domu, pozwolą nam sprawić, że Twoje buty przez całą zimę będą wyglądały jak nowe. 


Jak prawidłowo dbać o buty zimą?
Większość miejsc, po których poruszamy się pieszo, jest posypana kostką oraz piaskiem, które w kombinacji z mokrym śniegiem nie wpłyną najlepiej na nasze obuwie. Oczywiście pewnie znajdzie się wiele osób, które są zdania, że buty są do chodzenia, a nie od tego, żeby ładnie wyglądały na półce - oczywiście jest to prawda, jednakże jeżeli chcemy, aby służyły nam jak najdłużej, koniecznie musimy podjąć ważne środki ostrożności. Przede wszystkim powinniśmy unikać wchodzenia w wysokie zaspy, a jeżeli mamy taką możliwość otaczającą nas przestrzeń lepiej sypać piaskiem niż solą - ciekawym rozwiązaniem, które coraz bardziej zyskuje na popularności, jest sypanie chodników fusami z kawy. Aby buty bez szwanku przetrwały sezon zimowy, koniecznie musimy je na niego przygotować, a więc zabezpieczyć, a także szybko i dokładnie czyścić je po przyjściu do domu. 

Co zrobić przed pierwszym założeniem butów?
Zanim postanowisz wybrać się w swoich świeżo zakupionych butach w tę mroźną zimową pogodę, koniecznie pokryj buty specjalnym impregnatem, który zwiększy wodoodporność butów, a także sprawi, że sól nie będzie się do nich zbytnio obklejała, dzięki czemu później nie powstaną nieestetyczne plamy, a także buty będą łatwiejsze do wyczyszczenia. Specjalne impregnaty najłatwiej będzie Ci kupić oraz razu podczas zakupu butów. 

Sezonowe czyszczenie
Pamiętaj, że zadbane buty to takie, o które się dba - najlepiej sposobem na utrzymanie butów w dobrej kondycji jest ich codzienne czyszczenie, a także raz na jakiś czas buty warto wypastować. A co jeżeli buty CI przemokną? Pamiętaj, żeby pod każdym pozorem nie suszyć ich pod kaloryferem, po prostu postaw je w ciepłym pomieszczeniu i poczekaj dzień lub dwa. 

Sól na butach, jak ją usunąć?
Jeżeli na swoich butach zauważysz białe ślady, koniecznie musisz wziąć się za czyszczenie, ponieważ sól może wyrządzić poważne szkody w strukturze Twoim butów. Oczywiście na rynku są dostępne specjalne preparaty, jednakże jeżeli nie masz ochoty fatygować się po nie specjalnie do sklepu, wystarczy, że skorzystasz z tych domowych rozwiązań. 

  • Buty skórzane

W tym przypadku masz do wyboru dwie opcje: woda z octem w stosunku 1:1 lub woda z wodą utlenioną w stosunku 1/2 szklanki wody do 2 łyżek wody utlenionej. Skórzane buty powinno się czyścić miękką ściereczką, którą nasączysz w roztworze. Ściereczka powinna być delikatnie zwilżona roztworem, a nie całkowicie mokra. Pocieraj zabrudzenia, aż zejdą i pozostaw do wyschnięcia. 

  • Buty zamszowe

Do usunięcia śladów soli z butów zamszowych będziesz potrzebować mieszanki wody z płynem do mycia naczyń w stosunku 1 litr wody do 4 kropli płynu do mycia naczyń. Tak jak w przypadku butów skórzanych, buty zamszowe chcesz czyścić delikatną ściereczką, która jest dobrze nasączona w przygotowanym roztworze, jednakże dobrze wyciśnięta. 

  • Buty ze skóry ekologicznej

A co jeżeli sól pojawi się również na butach ze skóry ekologicznej? Plamy możesz przecierać miękką ściereczką nasączoną mlekiem, a jeżeli powstają nowe plamy, możesz wykorzystać miksturę łączącą wodę z cytryną w stosunku 1:1. 

Jak wygląda pastowanie butów?
Każde buty, warto pastować, jednakże nie wolno tego robić jeżeli są mokre, ponieważ jest to łatwy sposób do szybkiego uszkodzenia materiału. Miękką gąbką nanieś na obuwie pastę i delikatnie wcieraj ją szczoteczkę. Po takim zabiegu buty warto odstawić na noc i wypolerować suchą i miękką szmatką. 

Dodaj komentarz

Porada Jak pozbyć się soli z butów?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 72
facebook unlike 1

Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Jak pozbyć się soli z butów? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak pozbyć się soli z butów?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Kasia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ta zima to była dla mnie zmora i dla moich butów, nie wiedziałam jak uporać się z solą, która po każdym wyjściu osiadała na butach. Dzięki artykułowi trochę się dowiedziałam i na pewno na kolejny sezon zimowy skorzystam.

Joanna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Cenne wskazówki, na pewno skorzystam.

Grażyna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Polecam sposób z płynem do mycia naczyń.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Bardzo dobre rozwiązanie dla kobiet, które często mają siniaki...
Porady Uroda Czy porada Jak dopasować kostium kąpielowy do...
Pomocne porady
Porady Uroda Czy porada Spodnie z wysokim stanem, czy to modne...