Najlepsze Porady UrodaJak zrobić koka- szybkie sposoby

Jak zrobić koka- szybkie sposoby

Jak zrobić koka- szybkie sposoby kok

Kok to bardzo popularna fryzura. Sprawdza się zarówno u młodych dziewczyn, jak i u starszych kobiet. Taka fryzura pozwala wyeksponować szyje i dekolt oraz nadaje twarzy subtelności i delikatności. Kok może być zarówno umieszczony wysoko, niemalże na czubku głowy, jak i nisko przy samym karku, bardziej z boku lub też na środku. Zrobienie sobie takiej fryzury nie wydaje się być skomplikowane, jednak nie zawsze udaje się ją poprawnie wykonać. Nie bez znaczenia jest tu długość i gęstość włosów. Istnieje jednak kilka zasad czesania tej fryzury, oraz różne akcesoria, które pozwolą zrobić eleganckiego i pięknego koka. Jakie to sposoby?


Gumka do włosów

Najprostszym sposobem zrobienia koka jest użycie do tego gumki do włosów. Wystarczy lekko odchylić do tyłu głowę i zebrać wszystkie włosy jak do kucyka. Można je związać gumką, a następnie skręcić włosy owijając je mocno wokół nasady. Dobrym sposobem jest też skręcenie włosów w koka i wtedy obwiązanie go gumką. Taki sposób sprawdza się zarówno do wysokiego koka na czubku głowy jak i tego przy karku. Włosy mogą być zaczesane gładko lub nieco luźniej w zależności od charakteru fryzury. Przy pomocy gumki można zrobić także nieco bardziej wyszukanego koka. Włosy związujemy w koński ogon, a następnie zawijamy je w kok, ale tak, by część włosów zostawić niezaczesaną. To pasmo należy przełożyć pod kokiem i przypiąć spinkami. 

Twister lub hairgami

Twister i harigami to akcesoria, dzięki którym można wykonać koka o różnorakim kształcie. Były one bardzo popularne w latach 90- tych. Wiele osób nadal z nich korzysta bo pomagają wykonanie efektownego koka w sposób szybki i bezproblemowy. Aby zrobić koka przy pomocy twistera należy nawinąć na niego włosy, a następnie odpowiednio je upiąć. Instrukcję do wykonania różnych rodzajów koka przy pomocy twistera można znaleźć w internecie. Tego rodzaju gadżet sprawdzi się zarówno w przypadku włosów cienkich i lekkich, a także grubych, długich i gęstych. Wykonana w ten sposób fryzura będzie długo się trzymać, wiec świetnie sprawdzi się na różne przyjęcia czy ważne uroczystości. 

Spinki

Doskonałe do upięcia eleganckiego koka są także klasyczne spinki do włosów. Do włosów krótszych i cienkich wystarczy parę wsuwek, które po uformowaniu z włosów koka po prostu wsuwamy we włosy w taki sposób, aby był on odpowiednio przymocowany do głowy. Do dłuższych i ciężkich włosów lepsze będą spinki "kokówki" lub tzw. "żabki". Po skręceniu włosów w koka i związaniu ich gumką wpinamy spinki w taki sposób, aby cała konstrukcja była stabilna ( najlepiej dookoła jego nasady). 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Jak każda kobieta kocham wyprzedaże.Super porady.Na pewno z...
Cenne porady.
Raz sama postanowiłam poprawić sobie brwi pierwszy i ostatni...
Stosuje tonik dzięki nim moja skóra jest promienna i oczyszczona.