Najlepsze Porady UrodaJak zrobić olej różany?

Jak zrobić olej różany?

Jak zrobić olej różany?

Każdy słyszał i wie jak wiele właściwości ma woda różana, jednak bardzo mało osób wie że równie cennym produktem jest olej różany. Olejek różany może być stosowany do pielęgnacji naszego ciała i wykorzystywany jako dodatek do maseczek, masażu czy relaksującej kąpieli. Olejek różany bardzo łatwo jest samemu przygotować w domu, wystarczy że przeczytasz do końca nasz artykuł.
Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie dokładny przepis na domowy olejek różany.. Zapraszamy!


Potrzebne składniki

Do przygotowania olejku różanego potrzebujesz kilku łatwo dostępnych produktów, jak kwiaty róży (najlepiej wybieraj gatunki róży, które są wykorzystywane do produkcji marmolad i syropów), oliwę z oliwy lub olej z migdałów czy pestek winogron i oczywiście zamykany szczelnie słoiczek lub butelkę do przechowywania różanego olejku.

Zrób to sam!

Sam proces przygotowania olejku różanego jest bardzo szybki i prosty, jednak późniejszy etap jest bardziej czasochłonny. Ale zacznijmy od początku.. czyli od całkowitego wysuszenia świeżych kwiatów róży. Najlepiej je wysuszyć na słońcu, jednak jak nie masz takiej możliwości to kaloryfer również może być. Po całkowitym wysuszeniu oddziel płatki róż ponieważ tylko one są nam potrzebne do olejku różanego.
Następnym krokiem jest czysty słoiczek. Musisz mieć pewność że jest całkowicie czysty jeżeli nie chcesz aby przygotowany przez Ciebie olejek różany się popsuł. Dla pewności możesz wyparzyć słoiczek. Gdy już będzie całkowicie czysty wypełnij go wysuszonymi płatkami róż i zalej aż po samą górę olejem, który wybrałeś do jego przygotowania. Wykorzystaj tyle olejki aby przykryć całą zawartość słoiczka.

Gotowy domowy olejek różany

Po przygotowaniu i zalaniu całości słoiczka musisz go szczelnie zamknąć i pozostawić w ciepłym i słonecznym miejscu na około 6 tygodni. Wiem, jest to długi okres jednak czego się nie robi dla urody?! Po upływie tego czasu zlej olejek i odcedź go przy wykorzystaniu sitka i ponownie przelej do słoiczka. Twój domowy olejek różany jest już gotowy do użycia! :)

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Stosuje tonik dzięki nim moja skóra jest promienna i oczyszczona.
Super porady.Na pewno będę z nich korzystać.
Dla mnie najlepszym sposobem przy regeneracji skóry jest...
Super pomysły na zapobieganie powstawania krostek.