Krioterapia jest jednym z częściej wykorzystywanych zabiegów we współczesnej medycynie estetycznej. Zimne powietrze sprawdza się świetnie zarówno jako czynnik ujędrniających skórę, jak i uśmierzający ból. Stosowana samodzielnie oraz przy okazji innych zabiegów, między innymi tych, w których konieczne jest zastosowanie lasera. Niezwykle istotne w krioterapii jest użycie odpowiedniego urządzenia, to w końcu od niego zależy skuteczność procedury i jej bezpieczny dla zdrowia pacjenta charakter.
Czym jest krioterapia?
Mówiąc najprościej, krioterapia to leczenie zimnem. Ten stosowany od tysięcy lat zabieg, polega na wykorzystaniu zimnego powietrza do uśmierzenia bólu. We współczesnym świecie używany także w celu ujędrnienia skóry, pozbycia się cellulitu i zredukowania powstałych zmarszczek. Niska temperatura poprawia metabolizm tłuszczy i węglowodanów, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Często możemy zaobserwować wyraźne zmniejszenie się obwodu ciała. Krioterapia przyczynia się także do usuwania z organizmu niepotrzebnych toksyn.
Jako środek przeciwbólowy, stosowana w medycynie estetycznej głównie przy okazji zabiegów laserowych takich jak: depilacja laserowa czy laserowe zamykanie naczynek.
Zastosowana po zabiegu, krioterapia znacząco zmniejsza obrzęk. Jest także świetnym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia infekcji.
Współczesne chłodzenie jest całkowicie bezkontaktowe, może więc być stosowane przed w trakcie i po ukończeniu danej procedury. Ta uniwersalność sprawia, że krioterapia jest powszechnie stosowana w wielu placówkach o charakterze medycznym.
Krioterapia- rodzaje
Wyróżnia się dwa rodzaje krioterapii. Ogólna możliwa jest dzięki kriokomorze i polega na krótkotrwałym wystawieniu ciała na działanie niskiej temperatury. Jest zalecana nie tylko w celu poprawy jędrności skóry.
Pobyt w takiej komorze jest także niezwykle korzystny dla osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu. Działa on przeciwbólowo i wstrzymuje rozwój zwyrodnienia stawów.
Drugi rodzaj to krioterapia miejscowa, polegająca na użyciu aplikatora na mniejszych, konkretnych obszarach, w celu uśmierzenia bólu lub poprawy elastyczności skóry. Stosowana między innymi w krioliftingu, zabiegu mającym za zadanie poprawę owalu twarzy i redukcję zmarszczek.
Odpowiedni sprzęt to klucz do sukcesu
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, kluczem jest odpowiedni, sprawdzony sprzęt. Musi być niezawodny, bezpieczny i uniwersalny.
Takim urządzeniem jest aparat do krioterapii zimnym powietrzem Cryo 6. Wywarza on strumień zimnego i zarazem suchego powietrza, dzięki czemu nie zanieczyszcza skóry. Jest w pełni bezpieczny, posiada certyfikat DFA. Dzięki dziewięciu dostępnych trybom jest urządzeniem uniwersalnym. Może być stosowany w wielu różnych zabiegach. Wytwarza powietrze o niższej niż w przypadku innych urządzeń, temperaturze. Nie powoduje jednak żadnych uszkodzeń termicznych. Sprzęt jest niezawodny, jego duża moc pozwala na całodobową pracę.