Najlepsze Porady UrodaPielęgnacja włosów, a metoda OMO Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Pielęgnacja włosów, a metoda OMO

Pielęgnacja włosów, a metoda OMO @pixabay

Twoje włosy są ostatnimi czasy suche, matowe, a także szybko się przetłuszczają? W sezonie zimowy włosy stają się niezwykle wrażliwe - łatwiej wypadają, a także nadmiernie się elektryzują od grubszych ubrań. Jeżeli zmagasz się ze zniszczonymi i suchymi włosami, mamy dla Ciebie kolejną metodę pielęgnacji włosów, która cieszy się sporą popularnością. Metoda OMO to nowoczesna metoda mycia włosów, która polega na podwójnym nałożeniu na nie odżywki - gwarantuje ona przywrócenie włosom naturalnego blasku, miękkości oraz puszystości. 


OMO, czyli trzy etapowe mycie włosów
Skrót OMO oznacza odżywka, mycie, odżywka, a więc chodzi w tym przypadku o podwójne nałożenie na włosy podczas ich mycia odżywki. Ta innowacyjna metoda ma na celu zabezpieczenie włosów przed szkodliwym i wysuszającym działaniem szamponów, szczególnie tych o mocno oczyszczającym składzie. Jedną z zasad, których należy przestrzegać w przypadku mycia włosów metodą OMO, jest to, aby nakładać szampon wyłącznie na skórę głowy, a nie na resztę włosów, które potraktujemy odżywką. Tak więc pierwszy etap polega na dokładnym nałożeniu odżywki na całą długość włosów, drugi etap polega na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy, a trzeci etap polega na nałożeniu odżywki na całą długość włosów w celu ich łatwiejszego rozczesywania - co więcej zyskają one niesamowity blask. 

Dla kogo jest OMO?
Metoda odżywka, mycie, odżywka jest przede wszystkim przeznaczona do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, a więc zniszczonych, matowych i podatnych na uszkodzenia. Idealnie będzie nadawała się do włosów kręconych lub delikatnie falowanych, które właśnie charakteryzują się zwiększoną porowatością. 

Kto powinien zrezygnować z OMO?
Z tej nowoczesnej metody powinny zrezygnować osoby z cienkimi i niezwykle rzadkimi, a zarazem delikatnymi włosami, które i tak są już wystarczająco obciążone. W przypadku takich włosów istnieje ryzyko, że włosy całkowicie klapną, ponieważ będą zbytnio obciążone odżywką. 

Jak wygląda pielęgnacja włosów metodą OMO?
Chociaż z pozoru metoda pielęgnacyjna OMO może wydawać się dla Ciebie trochę bardziej czasochłonna, to jednak warto poświęcić swój czas, aby zobaczyć czy Twoje włosy zyskają na niepowtarzalnej miękkości i blasku. Na samym początku umyj włosy ciepłą wodą i starannie rozprowadź na ich długości odżywkę, jednakże omijaj skórę głowy. Po kilku minutach odżywkę dokładnie spłucz i umyj skórę głowy szamponem, natomiast inne partie włosów umyj tylko pianą z szamponu. Ponownie spłucz włosy i nałóż odżywkę na całą długość włosów, omijając skórę głowy. Pamiętaj, żeby odżywkę ostatni raz spłukać dość chłodną wodą, która domknie dokładnie łuski włosów. 

Jakie efekty daje OMO?
Metoda pielęgnacji włosów wysokoporowatych OMO gwarantuje poprawę miękkości - będzie się je łatwo rozczesywało, a także staną się one niezwykle błyszczące. Po kilku miesiącach regularnego stosowania metody OMO włosy staną się bardziej zregenerowane oraz odżywione. 

Dodaj komentarz

Porada Pielęgnacja włosów, a metoda OMO
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 23
facebook unlike 1

Porady Uroda Czy inspiracja Pielęgnacja włosów, a metoda OMO przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Pielęgnacja włosów, a metoda OMO? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Ania
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nigdy nie słyszałam o tej metodzie, bardzo ciekawe rozwiązanie. Na pewno skorzystam.

Sara
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ta metoda szybko przynosi efekty.

Wera
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Metoda OMO idealnie się sprawdza w kwestii mojej pielęgnacji włosów.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
dobrze wiedzieć
Fajny artykuł
Piękne i zdrowe paznokcie są bardzo ważnym elementem naszej...
porada: Jak mówić
Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Jak mówić pomogła Ci...