12.02.2024

PRP - co to jest?

PRP - co to jest?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Agnieszka Nowak
Agnieszka jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatką zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jej artykuły oferują praktyczne porady dotyczące zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz radzenia sobie ze stresem.
Udostępnij

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na regenerację skóry i jej odmłodzenie. Jest to metoda naturalna, która stymuluje komórki skóry i pozwala odzyskać witalność. Na czym dokładnie polega terapia PRP i jakie daje efekty?


Jak wygląda terapia PRP?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Jej ilość może być różna w zależności od tego, jak duży obszar chcemy poddać zabiegowi. Próbówki z pobraną krwią umieszcza się następnie w wirówce. To urządzenie medyczne, które pozwala uzyskiwać osocze w wyniku powolnego odwirowywania, na wskutek którego odseparowane zostaje ono od elementów morfotycznych o większej masie. Dzięki temu bogate w płytki krwi osocze można podać do skóry.
Lekarz może wykorzystać do tego celu różne techniki. Pierwsza z nich to mezoterapia igłowa, którą stosuje się w celu poprawy ogólnej kondycji skóry. Osocze bogatopłytkowe można podać również liniowo wzdłuż zmarszczek i fałd, aby zmniejszyć ich widoczność. Cały zabieg trwa zazwyczaj nie więcej niż godzinę. Przed jego rozpoczęciem na skórę aplikuje się krem znieczulający, dzięki któremu nakłucia będą ledwie wyczuwalne, a cała procedura stanie się dla pacjenta bardziej komfortowa.

Jak działa PRP?

PRP to doskonały i bezpieczny sposób na pobudzenie komórek skóry, które otrzymują sygnał, na podstawie którego zapoczątkowują procesy rewitalizacji i odnowy. Jest to możliwe dzięki płytkom krwi zawartych w osoczu, które uwalniają czynniki wzrostu i stymulują obszar zabiegowy do regeneracji, poprawiając ukrwienie skóry, zwiększając jej elastyczność i napięcie. Miejsce podania zależy przede wszystkim od potrzeb pacjenta.

 

Osocze bogatopłytkowe można wstrzykiwać w niemal dowolny obszar skóry. Najpopularniejszymi miejscami są twarz i okolice oka. PRP niweluje takie problemy jak zmarszczki, cienie pod dolną powieką, rozszerzone pory, wiotka skóra czy blizny po trądziku. Zabiegi w widoczny sposób poprawiają również koloryt skóry i sprawiają, że staje się ona bardziej odżywiona i pełna blasku. Osocze bogatopłytkowe można podać również na skórę szyi, dekoltu czy grzbiety dłoni, aby poprawić jędrność skóry i odmłodzić te partie. Terapię często wykonuje się również na skórę głowy, na wypadające włosy i leczenie łysienia.

Kiedy widoczne są efekty?

Regeneracja skóry to proces bardzo złożony, dlatego pełnego rezultatu nie zauważymy od razu po zabiegu. Widoczną poprawę w kondycji skóry można zaobserwować po około dwóch tygodniach. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie 3-4 zabiegów co 2-3 tygodnie, aby poprawa była zauważalna i satysfakcjonująca. Efekt utrzymuje się przez 9-12 miesięcy. Jeżeli natomiast osocze podane zostanie na skórę głowy, na rezultat trzeba będzie zaczekać około 3 miesięcy, ponieważ tyle trwa cykl wzrostu włosa.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Osocze przynosi wymarzone efekty. Skóra po zabiegu wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna. Jeśli ktoś chce odmłodzić skórę polecam taki zabieg.
~Marzena
12.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Najlepsze porady o urodzie Czy nasza porada PRP - co to jest? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema PRP - co to jest?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada PRP - co to jest?
12.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności