Najlepsze Porady UrodaPRP - co to jest? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

PRP - co to jest?

PRP - co to jest?

PRP, czyli osocze bogatopłytkowe jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na regenerację skóry i jej odmłodzenie. Jest to metoda naturalna, która stymuluje komórki skóry i pozwala odzyskać witalność. Na czym dokładnie polega terapia PRP i jakie daje efekty?


Jak wygląda terapia PRP?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Jej ilość może być różna w zależności od tego, jak duży obszar chcemy poddać zabiegowi. Próbówki z pobraną krwią umieszcza się następnie w wirówce. To urządzenie medyczne, które pozwala uzyskiwać osocze w wyniku powolnego odwirowywania, na wskutek którego odseparowane zostaje ono od elementów morfotycznych o większej masie. Dzięki temu bogate w płytki krwi osocze można podać do skóry.
Lekarz może wykorzystać do tego celu różne techniki. Pierwsza z nich to mezoterapia igłowa, którą stosuje się w celu poprawy ogólnej kondycji skóry. Osocze bogatopłytkowe można podać również liniowo wzdłuż zmarszczek i fałd, aby zmniejszyć ich widoczność. Cały zabieg trwa zazwyczaj nie więcej niż godzinę. Przed jego rozpoczęciem na skórę aplikuje się krem znieczulający, dzięki któremu nakłucia będą ledwie wyczuwalne, a cała procedura stanie się dla pacjenta bardziej komfortowa.

Jak działa PRP?

PRP to doskonały i bezpieczny sposób na pobudzenie komórek skóry, które otrzymują sygnał, na podstawie którego zapoczątkowują procesy rewitalizacji i odnowy. Jest to możliwe dzięki płytkom krwi zawartych w osoczu, które uwalniają czynniki wzrostu i stymulują obszar zabiegowy do regeneracji, poprawiając ukrwienie skóry, zwiększając jej elastyczność i napięcie. Miejsce podania zależy przede wszystkim od potrzeb pacjenta.

 

Osocze bogatopłytkowe można wstrzykiwać w niemal dowolny obszar skóry. Najpopularniejszymi miejscami są twarz i okolice oka. PRP niweluje takie problemy jak zmarszczki, cienie pod dolną powieką, rozszerzone pory, wiotka skóra czy blizny po trądziku. Zabiegi w widoczny sposób poprawiają również koloryt skóry i sprawiają, że staje się ona bardziej odżywiona i pełna blasku. Osocze bogatopłytkowe można podać również na skórę szyi, dekoltu czy grzbiety dłoni, aby poprawić jędrność skóry i odmłodzić te partie. Terapię często wykonuje się również na skórę głowy, na wypadające włosy i leczenie łysienia.

Kiedy widoczne są efekty?

Regeneracja skóry to proces bardzo złożony, dlatego pełnego rezultatu nie zauważymy od razu po zabiegu. Widoczną poprawę w kondycji skóry można zaobserwować po około dwóch tygodniach. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie 3-4 zabiegów co 2-3 tygodnie, aby poprawa była zauważalna i satysfakcjonująca. Efekt utrzymuje się przez 9-12 miesięcy. Jeżeli natomiast osocze podane zostanie na skórę głowy, na rezultat trzeba będzie zaczekać około 3 miesięcy, ponieważ tyle trwa cykl wzrostu włosa.

Dodaj komentarz

Porada PRP - co to jest?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 759
facebook unlike 1

Najlepsze porady o urodzie Czy nasza porada PRP - co to jest? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema PRP - co to jest?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Marzena
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Osocze przynosi wymarzone efekty. Skóra po zabiegu wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna. Jeśli ktoś chce odmłodzić skórę polecam taki zabieg.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Porady o urodzie Czy inspiracja Jaki kształt paznokci jest dla...
I wszytko jasne - polecam
nie ma nic lepszego niż okład z aloesu na np. oparzenia, na...
Najlepsze porady o urodzie Czy porada Jak palenie papierosów...