12.02.2024

Sposoby na puszyste włosy

Sposoby na puszyste włosy

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Marcin Kaczmarek

Marcin jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatem podróży i ekspertem od turystyki. Jego artykuły oferują praktyczne porady dotyczące planowania wyjazdów, szukania tanich lotów oraz odkrywania ukrytych atrakcji turystycznych.

Udostępnij

Twoje włosy należą do przetłuszczających się, cienkich i delikatnych? Wiele osób się z tym zmaga i marzy o lekkiej i puszystej fryzurze. Najlepsze-porady.pl ma kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać odpowiednio o włosy i sprawią że włosy będą puszyste, piękne i zdrowe. 


Odpowiednie strzyżenie

Jeżeli nie masz dobrze ściętych włosów to nie masz możliwości ich łatwego i fajnego ułożenia. Puszystości włosom zawsze dodaje cieniowanie. Wycieniowane włosy wyglądają gęściej, a jeżeli masz krótką fryzurę to możesz wypróbować również wycieniowane końcówki czy pazurki lub asymetryczną grzywkę.

Regularne mycie

Osoby, które mają włosy z tendencją do szybkiego przetłuszczania się często popełniają błąd myjąc włosy codziennie. Raz na 2-3 dni najlepiej jest myć włosy. Jeżeli jednak nadal nie czujesz się komfortowo z nieprzetłuszczonymi włosami to możesz skorzystać z suchych szamponów, które znajdziesz praktycznie w każdej drogerii lub używać delikatnych szamponów do codziennego mycia włosów.

Suszarka czy dyfuzor

Najważniejsza zasada przy suszeniu włosów i uzyskania ich puszystości to suszenie i modelowanie zawsze od nasady. Korzystając z suszarki to zacznij suszyć włosy ze spuszczoną głową. Przy użyciu dyfuzora nasze włosy również unoszą się do góry i nasza fryzura zostaje puszysta i włosy wyglądają na mocne i gęste.

Odpowiednie kosmetyki do włosów

Jeśli masz delikatne i cienkie włosy to nigdy nie korzystaj z gęstych maseczek, wosku czy pasty modelującej. Te wszystkie produkty powodują że włosy stają się bardzo ciężkie i nie modelują się łatwo. Jeżeli chcesz mieć bujne i puszyste włosy to najlepiej korzystaj z odpowiednich odżywek i produktów dla włosów cienkich i pozbawionych objętości w postaci lakierów czy pianek.

Delikatny balejaż

Dobrze wykonany balejaż może sprawić że optycznie nasze włosy będą wyglądać na bardziej puszyste i gęste. Pasem powinny być jaśniejsze jedynie o kilka ton od naszego koloru włosów i oczywiście bardzo cieniutkie. Duże pasma jasnych włosów, które rzucają się w oczy nie dadzą Ci efektu gęstych włosów.

Zagęszczanie włosów

Doczepianie syntetycznych lub naturalnych włosów do swojej fryzury nie należy do tanich. Jednak, jest to sposób na zagęszczenie i przedłużenie włosów w szybki sposób na mniej więcej pół roku.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Sposoby na puszyste włosy pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Sposoby na puszyste włosy? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Sposoby na puszyste włosy
12.02.2024

Nowe artykuły

Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Co to jest najpiękniejszy domek do wynajęcia w Radawie wśród lasów iglastych?
Radawa to malownicza miejscowość położona w sercu lasów iglastych. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejszy domek do wynajęcia, który oferuje niepowtarzalne doznania związane z bliskością natury i możliwością
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Różnice między maszynami pakującymi dla branży spożywczej oraz przemysłowej
Pakowanie produktów to kluczowy element w wielu sektorach przemysłu, od branży spożywczej po przemysł ciężki. Odpowiednie opakowanie zapewnia nie tylko ochronę produktu, ale także wpływa na efektywność procesów
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Technologia CNC i jej rola w nowoczesnym meblarstwie
Współczesne meblarstwo, będące integralną częścią dziedziny wzornictwa i produkcji, znajduje się w dynamicznym procesie przemian, podążając za nieustannym postępem technologicznym i niezbędnymi adaptacjami do zmieniających się
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności