Szczotkowanie ciała na sucho to zabieg, który przybył do naszego kraju z Azji. Suche szczotkowanie to ciekawa forma masażu, która oprócz właściwości pielęgnacyjnych przyczynia się do zniwelowania powstających w ciele złogów energetycznych — a przynajmniej tak twierdzą praktycy medycyny wschodu. Wystarczy, że przez kilka minut dziennie będziesz szczotkować całe ciało, aby pobudzić w nim krążenie — dzięki temu nie tylko z czasem uda Ci się zredukować cellulit, ale również ujędrnić skórę. Wystarczy, że kupisz drewnianą szczotkę z naturalnym włosiem i możemy brać się do działania!
Zalety szczotkowania na sucho:
· Gładka skóra — masaż skóry na sucho to rodzaj delikatnego peelingu. Martwy naskórek zostaje złuszczony, a skóra staje się elastyczna, jędrna oraz gładka i miękka w dotyku.
· Poprawa jędrności — to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania cellulitu. Każda z nas ma mniejszy lub nieco większy cellulit — żeby się go pozbyć, stosujemy zbilansowaną dietę oraz sporo się ruszamy. Dodanie do tego procesu szczotki do masażu wyraźnie napnie skórę, przez co tzw. pomarańczowa skórka stanie się mniej widoczna.
· Wrastające włoski — większość z nas boryka się z wrastającymi włoskami oraz podrażnieniami po goleniu, dlatego warto używać szczotki z naturalnym włosiem. Regularny masaż pozwoli pożegnać ci się z tym problemem. Regularne złuszczanie i późniejsze nawilżanie balsamem pomaga włoskom wydostać się na powierzchnię, co nie powoduje stanów zapalnych. Pamiętajmy, że wrastające włoski tworzą się, gdy podczas fazy wzrostu włos jest zbyt słaby, aby przebić się na zewnątrz.
· Relaks — regularne szczotkowanie ciała na sucho to także chwila dla siebie (masaż nie powinien trwać więcej niż 10 minut, ponieważ ciało może przyzwyczaić się do wysyłanych bodźców). Masaż wspomaga pracę układu limfatycznego poprzez usprawnienie przepływu limfy i chociaż na początku może wydawać się nieprzyjemny, to jednak po kilku zabiegach z pewnością nie będziesz wyobrażała sobie nocnej pielęgnacji bez niego.
Przeciwwskazania do szczotkowania na sucho:
· Jeżeli zauważysz na swojej skórze zmiany na tle bakteryjnym lub wirusowym, zrezygnuj z wykonywania masażu. NIE mówimy również świeżym bliznom oraz otwartym rankom — podczas masażu należy zwracać szczególną uwagę na pieprzyki oraz znamiona. I chociaż osoby ze skórą naczynkową mogą się szczotkować to, jednak jeżeli żylaki są widoczne lepiej najpierw skonsultować to z lekarzem.
Jak prawidłowo wykonywać masaż?
Na początku warto masować się delikatnie, stopniowo przechodząc do mocniejszego nacisku. Ważne jest wyczucie! Masaż zaczynamy od stóp i kierujemy się ku tułowiu — zawsze masujemy się podłużnymi ruchami w kierunku serca, czyli od dołu do góry. W okolicach stawów, brzucha oraz klatki piersiowej należy wykonywać okrężne ruchu (jak wskazówki zegara). Jeżeli interesuje Cię suche szczotkowanie twarzy, daj nam znać, a z pewnością o tym napiszemy!