Najlepsze Porady UrodaWoda termalna - właściwości Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Woda termalna - właściwości

Woda termalna - właściwości Woda termalna - właściwości

Woda termalna jest naturalnym kosmetykiem do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Zawiera w sobie mnóstwo cennych składników i minerałów, które oczyszczają skórę, nawilżają ją i odżywiają. Woda termalna polecana jest w szczególności osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Może być jednak stosowana przez każdego, zwłaszcza teraz latem, gdy skóra narażona jest na działanie negatywnych czynników w postaci wysokich temperatur czy klimatyzacji. 


Czym jest woda termalna?
Woda termalna wydobywana jest z głęboko ukrytych pod ziemią źródeł. Przepływając przez kolejne warstwy gromadzi w sobie mnóstwo minerałów. Ponadto na wskutek działania ciepła (gorącej magmy przepływającej pod ziemią) zachodzą reakcje powodujące wytworzenie nowych substancji. Woda termalna dostępna jest w wielu kąpieliskach i basenach. Woda doprowadzana do takich miejsc jest naturalnie ciepła i nie wymaga dodatkowego podgrzewania. 

Właściwości wody termalnej 
Woda termalna nie wywołuje uczulenia, dlatego może być stosowana u osób ze skłonnością do alergii. Łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces regeneracji skóry. Znajdujące się w wodzie sole mineralne działają nawilżająco i odżywczo na skórę. Dużą zaletą wody termalnej jest również działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu usuwa wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. 

Jak stosować wodę termalną 
Kąpiele w wodzie termalnej zalecane są dla osób z różnymi problemami skórnymi, na przykład łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry czy w przypadku trądziku. Wodę możemy zakupić również w formie kosmetyków. Nie zastąpią nam one pobytu w takim miejscu, jednak zawarte w nich składniki z pewnością będą mieć korzystny wpływ na skórę. Producenci często umieszczają wodę termalną w pojemnikach z atomizerem. W ten sposób można łatwo spryskać skórę. Takie nawilżenie sprawdzi zarówno zimą podczas sezonu grzewczego, jak również latem, gdy doskwiera nam upał.

Dodaj komentarz

Porada Woda termalna - właściwości
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 589
facebook unlike 1

Porady o urodzie Czy opis porady Woda termalna - właściwości przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Woda termalna - właściwości? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Porady Uroda Czy inspiracja Urodowe gafy, czyli co robisz źle...
Porady o urodzie Czy opis porady Jak zrobić makijaż na...
Polecam klinikę belvedere w ostrowcu
Najlepsze porady o urodzie Czy inspiracja Jakie znacie sposoby...