09.02.2024

Jak zorganizować ekologiczny wypoczynek?

Jak zorganizować ekologiczny wypoczynek?

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Ekologiczny wypoczynek pozwala pozbierać myśli, odprężyć się, a także poprawić swoją kondycję zdrowotną. Doskonale wpływa na ciało i umysł, gwarantuje rozrywkę oraz niezapomniane chwile. Dzięki bliskości natury, doskonałemu jedzeniu z naturalnych upraw oraz licznym wycieczkom i atrakcjom związanych z poznawaniem przyrody i korzystaniem z jej piękna, możemy naprawdę wypocząć, nawet lepiej niż na oferowanych przez biura podróży wycieczkach.


Powrót do korzeni

Tak naprawdę ekologiczny wypoczynek jest czymś w stylu pobytu u dziadków czy krewnych na wsi. Przypomina wakacje jak za dawnych lat, na gospodarstwach z dala od miasta. I chociaż mogło y się wydawać, że wizja ta jest przestarzała i ma mało wspólnego z odpoczynkiem, bo przecież rolnicy pracują przez cały rok, to w rezultacie właśnie bliższe poznanie ich zwyczajów, możliwość wzięcia udziału w zajęciach przez nich wykonywanych i kontakt z naturą, którego doświadczają przez cały czas, jest dla człowieka zbawienny. Oczywiście ekologiczny wypoczynek nie oznacza zatrudnienia się w gospodarstwie na wakacjach. Raczej polega na wykupieniu turnusu w ośrodku, który propaguje piękno wsi, jest położony w malowniczej okolicy, serwuje wspaniałe naturalne jedzenie i pozwala wziąć udział w wycieczkach i zajęciach edukacyjnych. Eko-wypoczynek wybiera więc wiele osób, ponieważ nie tylko pozwala się w pełni zrelaksować blisko natury, ale też jest bardzo ciekawy i pozwala nabyć pewne umiejętności, które w przyszłości mogą być przydatne.

Gdzie wybrać się na eko-wczasy?

Ekologiczny wypoczynek jest atrakcyjną opcją nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. To w nich warto pielęgnować tradycję, polskość, bliskość z naturą. Pobyt na wsi daje okazję do poznania lepiej naszej kultury, zwyczajów, odetchnięcia świeżym powietrzem, spacerów i kontaktu z naturą. Nie trzeba daleko jechać, by odpocząć i poczuć się jak w domu, ponieważ eko-wypoczynek w Siedlisku Janczar jest jedną z propozycji tego rodzaju wczasów w okolicy Rzeszowa. Siedlisko jest miejscem, gdzie panuje rodzinna atmosfera, znajduje się w nim stadnina koni oraz wiele zieleni. Łatwo można w nim odpocząć, jak i wziąć udział w warsztatach czy grach integracyjnych. Dzieci zawsze miło wspominają spędzony w nim czas, a dorośli mogą w końcu odetchnąć od zgiełku miasta. Dobry dojazd i komfortowe warunki pobytu sprawiają, że wiele osób decyduje się właśnie na ekologiczny wypoczynek w Siedlisku Janczar.

 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Jak eko wypoczynek to na wieś na trawce posiedzieć
~Ignacy
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności