09.02.2024

Wypoczynek blisko natury, czyli eko-wypoczynek

Wypoczynek blisko natury, czyli eko-wypoczynek

Ocena artykułu

Na podstawie 4 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Michał Lewandowski
Michał jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, ekspertem od finansów osobistych i oszczędzania. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania budżetem, inwestowania pieniędzy oraz osiągania finansowej stabilności.
Udostępnij

Chcesz uciec od zgiełku miasta oraz przytłaczających obowiązków? Idealnym rozwiązaniem na weekendową wycieczkę będzie wypoczynek blisko natury. Eko-wypoczynek https://www.siedliskojanczar.pl/blog/eko-wypoczynek-na-podkarpaciu.html cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które pragną spędzić wartościowy czas z rodziną i przyjaciółmi, a także samym sobą. Ekoturystyka jest pojęciem, które oznacza wypoczynek zgodny z postawami ekologicznymi, a więc turysta powinien dbać o potrzeby środowiska naturalnego, a także doznawać aktywnego wypoczynku na łonie natury. Główną ideą eko-wypoczynku jest wybranie odpowiednich miejsce do relaksu — warto skupić się na przestrzeniach bliskim naturze, a więc górach, lasach czy jeziorach. Eko-wypoczynek to idealne rozwiązanie, jeżeli pragniesz odpocząć od zgiełku miasta.


Na czym polega eko-wypoczynek?

Wypoczynek w stylu eko polega przede wszystkim na dokonywaniu świadomych wyborów przez eko-turystę, który swoim postępowaniem będzie dbał o środowisko. Zwiedzając okolice miejsca, w którym się zatrzymałeś, zrezygnuj z poruszania się samochodem oraz środkami komunikacji, zamiast nich wybierz przejażdżkę rowerową lub wybierz się na spacer. Na terenie województwa podkarpackiego znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych, a także szlaków turystycznych, na których można miło spędzić czas w otoczeniu natury. Eko-turysta to również osoba, która zamiast biernego wypoczynku, chce spędzać swój wolny czas aktywnie — dawka ruchu na świeżym powietrzu z pewnością będzie miłą rozrywką dla osób, które na co dzień nie mają takiej sposobności, ponieważ są zajęte pracą czy mieszkają w mieście. W ośrodku wypoczynkowym Siedlisko Janczar na Pstrągowej dla gości przygotowana jest oferta związana z eko-wypoczynkiem, która trafi nawet w najbardziej wymagające gusta, ponieważ obiekt znajduje się w malowniczej lokalizacji, która sama w sobie zachęca do aktywności fizycznej. We wspomnianym ośrodku organizowane są między innymi zajęcia z nordic walkingu pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Aktywny wypoczynek dla każdego

Siedlisko Janczar to ośrodek wypoczynkowy zlokalizowany w okolicach Rzeszowa oraz Strzyżowa, który dla swoich klientów ma przygotowaną ogromną ofertę, w której skład wchodzą spacery do rezerwatu Wielki Las, przejażdżki konnej, jak również przejazd bryczkami po malowniczej okolicy, a także inne atrakcje, które zapewniają gościom pobyt na świeżym powietrzu. Przebywanie w otoczeniu natury z pewnością pozwoli maksymalnie wypocząć, odstresować się i wyciszyć. Siedlisko Janczar jest idealnym miejscem dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, ponieważ jego goście mogą skorzystać z bogatej oferty, na którą składają się: ścianka wspinaczkowa, zabawy integracyjno-sportowe, paintball, strzelnica, strzelanie z łuku oraz gra terenowa. Wszystkie wymienione aktywności mogą się odbywać na terenie Siedliska Janczar, dzięki dogodnej lokalizacji obiektu. Na terenie Siedliska Janczar znajduje się również stadnina koni, dzięki czemu można wybrać się na przejażdżkę konną po okolicach. Pełen aktywności dzień można zakończyć biesiadowaniem z nastrojową muzyką, smacznym regionalnym lub staropolskim jadłem, a także ciepłym i klimatycznym ogniskiem.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(4)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Zawsze wybieram aktywny wypoczynek. Nie lubię tracić czasu w hotelowym pokoju, czy, nudząc się na leżaku.
~Paweł.
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Stawiam na ekowypoczynek!
~Iga
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Leżenie na plaży czy leniuchowanie w domku to zdecydowanie opcja dla mnie.
~Magda
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Preferuję aktywny wypoczynek. Jest dużo ciekawszy dla mnie niż leżenie i odpoczywanie.
~~Rafał
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności