Najlepsze Porady Wypoczynek5 inteligentnych ras psów Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

5 inteligentnych ras psów

5 inteligentnych ras psów @pixabay

Zastanawiasz się, jaka rasa psa będzie idealna do Twojego stylu życia, a także do Twojej osobowości? Poszukujesz psa, który będzie dobrym kompanem przygód i będzie na tyle inteligentny, aby chronić Twojego domu i szybko wykonywać wypowiedziane przez Ciebie komendy? Poznaj 5 najbardziej inteligentnych oraz przyjaznych psów! W tym zestawieniu z pewnością znajdziesz swojego faworyta, z którym będziesz chciał spędzić swoje życie. 


Golden retriever

Golden retriever@pixabay

To pies, który jest niezwykle chętnie wybierany na życiowego towarzysza rodziny. Szybko się uczy i znany jest ze swojego pogodnego temperamentu - jest pełen miłości do ludzi, dlatego jest idealnym psem rodzinnym, ponieważ charakteryzuje się łagodnością obejścia oraz nieustanną wesołością. Oczywiście tak jak każdy pies, Golden retriever potrzebuje dość dużej dawki ruchu oraz rzetelnego wychowania, ponieważ jeżeli go nie otrzyma, może stać się dość męczący dla środowiska. Inteligenty i wiecznie pogodny - takimi słowami można określić Goldena. Idealnie sprawdzi się w roli pomocnika, a nawet przewodnika dla osoby niepełnosprawnej po odpowiednim przeszkoleniu. 

Owczarek szetlandzki

Owczarek szetlandzki@pixabay

Swoim wyglądem niezwykle przypomina równie znanego owczarka szkockiego collie, jednakże są to dwie odmienne rasy. Wspomniana rasa jest niezwykle pojętna i chętna do nauki, ponieważ z radością wykonuje polecenia swojego trenera. Owczarek niezwykle przywiązuje się do swojego właściciela, dlatego można powiedzieć, że jest dość emocjonalny i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zadowolić swojego pana. 

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki @pixabay

Jest to pies, który znany jest ze swojej wierności. Nie tylko jest oddany swojemu właścicielowi, ale również jest niezwykle czujny wobec obcych mu osób, dzięki czemu idealnie nadaje się na stróża domu. Owczarek często przedstawiany jest w filmach czy książkach za psa, który zachwyca inteligencją - rozumie niemal każde słowo swojego właściciela. Oczywiście jest to pies o wielu możliwościach, jednakże konieczny jest rzetelny trening, dzięki któremu owczarek nabierze trochę pokory i doświadczenia. 

Border collie

Border collie@pixabay

Jest to pies wrażliwy i niezwykle bystry, który idealnie nadaje się do szkolenia. Swoich właścicieli collie często obserwuj tak bacznie, że często wydaje się, że wręcz czyta im w myślach. Wspomniana rasa polecana jest dla osób aktywnych, ponieważ trzeba mu zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, a także pracy umysłowej. 

Doberman

Doberman@pixabay

To pies, który na pierwszy rzut oka może przerazić, jednakże z obejścia jest zazwyczaj przyjacielski lub całkowicie obojętny. Charakter dobermana jest dość podobny do charakteru malutkich pinczerów - szybko reaguje na bieżące wydarzenia, jest pewny siebie, i gdy próbuje coś osiągnąć widać w jego zachowaniu pewną zaciętość. Aby doberman nie wymknął się spod kontroli, koniecznie trzeba być osobą doświadczoną w tresurze, ponieważ może się on okazać niemałym wyzwaniem. 

Dodaj komentarz

Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Faktycznie, jeśli komuś się marzy wierny pies, to tylko owczarek niemiecki.

Ewa
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Golden retriever to typowy pies do wyszkolenia. Nie zamieniłabym go na żadnego innego pieska.

~goldi
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Uważam, że Golden Retriever to najpiękniejszy pies na świecie! Świetny artykuł!


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Wiele hoteli przyjmuje też zwierzęta, dlatego wato dopytać o...
Leżenie na plaży czy leniuchowanie w domku to zdecydowanie...
Lubię wolny zas w weekend spędzać na spotkaniach ze znajomymi,...
To prawda tak było