Najlepsze Porady Wypoczynek6 rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim udasz się w podróż do Indii Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

6 rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim udasz się w podróż do Indii

6 rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim udasz się w podróż do Indii Architektura w Indiach

Indie to państwo, które położone jest w Południowej Azji — nie tylko zachwyca przepięknymi krajobrazami, ale również wprawia w oniemienie bogatym zapleczem kulturowym oraz niepowtarzalną architekturą. Indie kojarzą się również z wielobarwnością, zgiełkiem oraz jednym słowem różnorodnością kultur, zachowań, a także spotykanych osobowości. Turystów przyciąga właśnie ta odmienność kulturowa, która z jednej strony jest intrygująca, a z drugiej należy pamiętać, że przed wyjazdem do Indii, warto się odpowiednio przygotować, aby wyjazd nie skończył się niemiłą niespodzianką.


1. Kiedy jest najlepszy czas, aby wybrać się do Indii?
Oczywiście wszystko jest zależne od miejsca, do którego planujesz wyjechać, ponieważ Indie są rozległym krajem. Jedną z najdogodniejszych pór, w których warto wybrać się do tego wielokulturowego państwa, jest sezon od października do końca marca - nie doświadczysz wtedy nieprzyjemnych skoków temperatur, które potrafią być nadzwyczaj wysokie. Warto wiedzieć, że w miesiącach „wakacyjnych” w Indiach panuje zagrożenie monsunu — cała sytuacja związana jest z nadmiernymi opadami, które nie będą korzystne w zwiedzaniu. W czerwcu oraz lipcu można jednak wybrać się w górskie obszary kraju, w których będzie panowała umiarkowana temperatura.

2. Tanie loty i wiza
Z Polski do Indii można dotrzeć w prosty i dogodny sposób, ponieważ wielu przewoźników oferuje takie loty. Samoloty to powszechny środek transportu do Indii, dlatego też ceny nie są nadmiernie zawyżone — loty last minute często potrafią być świetną okazją do rozpoczęcia kilkutygodniowej podróży. Oczywiście, jeżeli chcesz udać się do Indii, musisz wyrobić wizę, która będzie przepustką do kraju — możesz ją uzyskać w ambasadzie lub poprzez internet (zazwyczaj ta wersja ważna jest przez 60 dni i można się o nią starać nawet do tygodnia przed wyjazdem).

3. Konieczne szczepienia i leki
Indie to kraj, którego standardy higieniczne znacznie różnią się od znanych przez nas standardów, tak samo rzecz ma się z florą bakteryjną oraz bakteriami, które rozwijają się w tamtejszym klimacie. Podczas wyjazdu należy na siebie uważać — jedną z bezpieczniejszych opcji jest zaszczepienie się przeciwko WZW typu A oraz durowi brzusznemu — jest to absolutne minimum, jeżeli myślimy o podróżach w kierunku Azji. Jadąc do Indii, warto rozważyć także szczepionki przeciwko wściekliźnie, ponieważ dużym problemem, z którym mierzą się Indie, są bezdomne i nieszczepione psy, a także małpy, które można spotkać wbrew pozorom nie tylko w miastach, ale też i w miastach.

4. Przestrzegaj obyczajów
Przebywając w Indiach, zetkniesz się nie tylko z inną kulturą, ale również z inną mentalnością ludzką. Dla lokalnych mieszkańców będziesz atrakcją, dlatego nie zdziw się, jeżeli ktoś będzie chciał sobie zrobić z tobą zdjęcie — szczególnie dużą radość sprawi to dzieciom, które będą próbowały wyłudzić od Ciebie trochę smakołyków, które masz w kieszeniach. W Indiach nie istnieją również ustalone ceny w sklepach — nie bój się targować, z pewnością ustalisz cenę, która będzie sprzyjać twojemu portfelowi. Pamiętaj, aby w takich chwilach nie dać się oszukać — nieraz jakość może nie być warta twoich pieniędzy. Szokującym widokiem z pewnością będzie duży odsetek żebraków, którzy proszą o pieniądze — oczywiście ciężko takim osobom odmówić, jednakże dla większości z nich jest to zwykły sposób na wyłudzenie pieniędzy — celowo okaleczają swoje ciało, aby zdobyć jak najlepsze zyski. Jeżeli do Indii jedziesz ze swoją drugą połówką, postaraj się nie okazywać zbyt wielu uczuć, ponieważ ludzie mogą zacząć na ciebie patrzeć dość nieprzychylnym wzrokiem.

5. Bezpieczeństwo
Podróżując po Indiach, powinieneś zachować zdrowy rozsądek oraz zdolność logicznego myślenia. W tłumach grasują kieszonkowcy, a po zmroku nie należy przechadzać się po nieznajomych uliczkach. Nie podawaj nikomu swoich danych osobowych oraz miejsca, w którym przebywasz, nawet jeżeli twój rozmówca jest nadzwyczaj uprzejmy i grzeczny. W niektórych częściach Indii wciąż dochodzi do wymiany broni oraz ataków terrorystycznych, które są związane z niepewną sytuacją autonomii poszczególnych regionów. A na końcu sprawa krów, które często spacerują sobie uliczkami miasta — chociaż są przyzwyczajone do człowieka, to lepiej ich nie zaczepiać, ponieważ mogą Cię zaatakować.

6. Co ze sobą zabrać?
Jeżeli liczysz na spokojniejsze wakacje, możesz spakować się do walizki, jednakże jeżeli oczekujesz wielu wypraw związanych z przemieszczaniem się komunikacją miejską, najpotrzebniejsze rzeczy spakuj do plecaka. Wszystkie dokumenty, telefon, oraz większe sumy pieniędzy, warto trzymać w dodatkowej saszetce, którą będziesz nosił pod ubraniem — w taki sposób na pewno ich nie stracisz. Koniecznie zaopatrz się w mocny krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, a także nakrycie głowy.

Dodaj komentarz

Sabina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Azja Południowa chyba nigdy nie przestanie mnie zachwycać.

Jan
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przydatne rady, przede wszystkim, fragment o szczepionkach i lekach jakich użyć gdy chcemy wyjechać do Indii.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Cypr na urlop w jesieni jest cudowny! Byłam tam w tej porze...
Na Wetline to cyk cyk cyk pksem z Jarosławia i już się jest
Minimalizm bardzo do mnie przemawia. Staram się organizować...
Tanich lotów szukać najlepiej na stronach internetowych...