Najlepsze Porady Wypoczynek6 schorzeń, z którymi nie zaleca latać się samolotem Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

6 schorzeń, z którymi nie zaleca latać się samolotem

6 schorzeń, z którymi nie zaleca latać się samolotem Samolot

Latanie samolotem jest w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnym zjawiskiem tak jak niegdyś podróże pociągami. Samolotem wybieramy się w podróże o większym dystansie kilometrów, dzięki czemu oszczędzamy czas, który przeznaczylibyśmy, poruszając się innymi środkami transportu. Transport lotniczy należy do jednym z najbezpieczniejszych oraz najwygodniejszych rozwiązań, jednakże nie jest zalecany każdemu. Komu latania samolotem może zaszkodzić i które schorzenia są poważnym przeciwwskazaniem do korzystania z tego środka transportu.


1. Choroby układu oddechowego
Przy starcie oraz lądowaniu często pojawiają się przeciążenia, co prowadzi do zmniejszenia ciśnienia atmosferycznego w samolocie. Oddychanie staje się utrudnione, co może być szczególnie uciążliwe dla osób z chorobami układu oddechowego. Jednym z poważniejszych przeciwwskazań do lotu jest odma opłucnowa oraz przewlekłe choroby układu oddechowego, którym towarzyszą, np.: napady duszności.

2. Choroby układu krążenia
Podróż samolotem jest niezwykle ryzykowna dla osób z chorobami układu krążenia, ponieważ niskie ciśnienie atmosferyczne wpływa na niedotlenienie organizmu, które znacznie przyśpiesza akcję serca. Niedawno przebyty zawał serca, udar mózgu, anemia lub niestabilna choroba wieńcowa są dużym przeciwwskazaniem — pasażerowie powinni najpierw skonsultować się z lekarzem oraz mieć ze sobą niezbędne leki.

3. Choroby na tle nerwowym
Silne choroby psychiczne, np.: klaustrofobia, paniczny lęk przed lataniem, psychoza itd. mogą doprowadzić do trudności z oddychaniem, a nawet zaburzeniami pracy serca.

4. Choroby zakaźne
Osoby, które mogą przenosić choroby zakaźne drogą kropelkową (np.: gruźlica, odra, ospa) powinny zrezygnować z lotu dla dobra wszystkich współpasażerów.

5. Wczesna oraz zaawansowana ciąża
Z latania samolotem powinny zrezygnować kobiety przed 14. tygodniem ciąży, ponieważ płód dopiero się rozwija — nasilone promieniowanie może doprowadzić do poronienia lub zaburzeń rozwoju dziecka. Zaleca się również, aby kobiety nie przemieszczały się tym środkiem transportu po 27. tygodniu ciąży — może dojść do przedwczesnego porodu. Każdy lot samolotem powinien zostać skonsultowany z lekarzem prowadzącym ciąże. Ponadto warto pamiętać, aby nie zabierać do samolotu noworodków w pierwszych dwóch dobach życia.

Dodaj komentarz

Maria
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Każda wymieniona choroba jest uciążliwa na podróż samolotem.

Hubert
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja tam boję się latać i pewnie nigdy nie przełamie swojego leku.

franekranek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Lepiej nie zaraźić całego samolotu jak się ma jakąś chorobe zakaźną


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Kiedyś bym się wybrała w taką podróż autostopem
Ja bym się do Gruzji nie wybrał bo tam ruskie
chyba najlepsza porada jak sie odstresować - odpocznij, jedz...
Artykuł przyda się bardzo w dzisiejszych czasach pandemii....