Najlepsze Porady WypoczynekCo robić w weekend? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Co robić w weekend?

Co robić w weekend? Co robić w weekend?

Cały tydzień obiecujesz sobie, że w weekend będziesz produktywny, a tymczasem każdą sobotę i niedziele spędzasz na nicnierobieniu? Powiedz sobie dość i sprawdź co produktywnego możesz zrobić, aby nie mieć poczucia, że zmarnowałeś swój wolny czas. 


Nadrób zaległości
Wypoczynek jest ważny, jednak jeśli gonią cię terminy, a lista rzeczy do zrobienia stale rośnie, nie masz wyjścia i musisz zabrać się do pracy. Usiądź przy komputerze i dokończ ważny projekt czy napisz kolejne podrozdziały pracy dyplomowej. Obowiązki i tak wcześniej czy później trzeba będzie dopełnić, a jeśli przez kolejny weekend sobie je odpuścisz będziesz mieć tylko poczucie winy i stres, że nie wyrobisz się ze wszystkim na czas.

Posprzątaj mieszkanie 
Nie chodzi o pobieżne odkurzenie dywanów czy starcie kurzu. Każde mieszkanie wymaga od czasu do czasu generalnego sprzątania, na które na co dzień nie ma czasu. Umyj podłogi i okna, poukładaj ubrania w szafie, wyczyść dokładnie łazienkę i poodsuwaj meble, aby upewnić się, że pod nimi też jest czysto. Przy okazji pozbądź się rzeczy, których już nie używasz i które tylko zaśmiecają przestrzeń. Nie zapomnij również o porządnym przewietrzeniu mieszkania. W czystym i uporządkowanym wnętrzu od razu poczujesz się lepiej. 

Zaproś znajomych
Jeśli już wysprzątałeś mieszkanie na błysk, szkoda z tego nie skorzystać i nie zaprosić gości. Zadzwoń po swoją drugą połówkę, rodziców lub przyjaciół i zorganizuj wspólny wieczór przy grach planszowych lub ciekawych firmach. 

Przeczytaj książkę
Każdy z nas ma książkę, którą chciałby przeczytać jednak odkłada ten plan w nieskończoność. Niezależnie, czy ma to być dzieło klasyków literackich czy popularna powieść romantyczna, wybierz się do biblioteki lub księgarni i od razu zabierz się do czytania. W tygodniu trudno jest zorganizować się i znaleźć na to czas, natomiast weekend jest do tego idealną porą. Jeśli pogoda dopisze, poczytaj na zewnątrz. Usiądź na balkonie, na ławce w parku czy nad wodą. Dzięki temu nie tylko się zrelaksujesz, ale przy okazji dotlenisz. 

Zwiedź swoje miasto
Jeśli nie planujesz weekendowego wyjazdu, skorzystaj z okazji do tego, aby zwiedzić swoją okolicę. W każdym mieście znajdzie się miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byłeś. To dobra pora, aby je odkryć. Możesz też zaplanować wycieczkę po największych zabytkach. Statystyki pokazują, że większość osób nie zwiedza swojego miasta, bo uważa, że to robią tylko turyści, a przecież każde miejsce ma swoją historię i jest warte dokładnego poznania. 

Wybierz się do restauracji
Jest w końcu weekend, dlaczego więc nie odpuścić sobie gotowania obiadu lub kolacji i zjeść na mieście? Możesz połączyć to z poprzednimi aktywnościami - czytaniem lub zwiedzaniem. Sprawdź, czy w twojej okolicy nie otworzył się niedawno ciekawy bar lub restauracja serwująca nietypową kuchnię. Zamów najlepiej danie, którego nigdy nie miałeś jeszcze okazji próbować. Dzięki temu poznasz nowe smaki i staniesz się bogatszy o nowe, kulinarne doświadczenia. 

Zaplanuj swój tydzień
Weź kalendarz i sprawdź, co cię czeka w przyszłym tygodniu. Dobra organizacja pozwoli ci dobrze rozplanować obowiązki i zyskać więcej wolnego czasu pomiędzy nimi. 

Dodaj komentarz

Maryla
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Lubię wolny zas w weekend spędzać na spotkaniach ze znajomymi, sprzątaniu i oczywiście gotowaniu!

~Wanda
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W weekendy staramy spotkać się z przyjaciółmi i spędzić z nimi miło czas na różnego typu gier.

patruch
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najlepiej to grać w komputer z kolegami` w kantera


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Pamiętam moje początki nauki na rolkach. Więcej czasu...
Kiedyś bym się wybrała w taką podróż autostopem
Najgorsze to dzieci i głośne rozmowy przez telefon.
Warto wiedzieć co i jak na wszelki wypadek jakiegoś safari czy...