Najlepsze Porady WypoczynekCo zobaczyć w Krakowie? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Co zobaczyć w Krakowie?

Co zobaczyć w Krakowie? Co zobaczyć w Krakowie?

Miasto królów i dawna stolica Polski przyciąga turystów z całego świata. Przyjezdni zachwyceni są pięknymi kamienicami, świątyniami oraz licznymi muzeami. Kraków nieustannie tętni życiem i sprawia, że w mieście tym można zakochać się bez pamięci. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wizyty w Krakowie?


Stare Miasto 
Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Rynku otoczonego urokliwymi kamieniczkami, pośród których znajdują się liczne kawiarnie i restauracje. Centralnym punktem są Sukiennice pochodzące z czasów średniowiecza z galeriami i sklepikami z pamiątkami. Na rynku znajdują się również parasole i budki z kwiatami. Można zajrzeć do Bazyliki Mariackiej i wejść na wieżę, z której co godzinę wybrzmiewa hejnał. 

Zamek Królewski na Wawelu
To kolejny z punktów miasta, których nie można pominąć. Zamek Wawelski wzniesiony w XVII wieku był niegdyś siedzibą polskich królów. Turyści mogą zwiedzać komnaty, apartamenty, skarbiec koronny i zbrojownię. Do dyspozycji odwiedzających jest również katedra, groby królewskie oraz dzwon Zygmunta. Zwiedzanie warto zakończyć w smoczej jamie, u wyjścia której czeka jeden z symboli Krakowa - ziejący ogniem Smok Wawelski, z którym warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Krakowski Kazimierz
Wizyta w Krakowie jest świetną okazją na spacer po Kazimierzu - dzielnicy, która niegdyś stanowiła odrębne miasto żydowskie. Wyjątkowy charakter tego miejsca i historyczne zabytki znakomicie kontrastują z nowoczesnością. Napotkamy tam na liczne synagogi, muzea i cmentarze żydowskie. Turyści i miejscowi uwielbiają to miejsce przede wszystkim za osobliwe uliczki, na których można wejść do klimatycznej knajpki i spróbować tradycyjnej kuchni. 

Spacer zamiast zwiedzania
Kraków, pomimo wysokiego poziomu smogu i zanieczyszczeń dysponuje licznymi miejscami, w których można obcować z przyrodą. Warto pomiędzy zwiedzaniem kolejnych miejsc urządzić sobie krótki spacer wzdłuż Wisły. Można również zdecydować się na rejs promem wycieczkowym, podczas którego można podziwiać panoramę miasta. Dla tych, którzy mają ochotę poobserwować Kraków z góry, czekają kopce, które stanowią doskonałe punkty widokowe. Najsłynniejsze z nich to Kopiec Kościuszki i Kopiec Krakusa. Podczas wizyty z dziećmi, obowiązkowym punktem wyprawy będzie krakowskie ZOO, natomiast wielbiciele wspinaczki nie mogą pominąć Skałek Twardowskiego, obok których znajduje się Zalew Zakrzewski z bazą nurkową i przepiękną, turkusową wod

Dodaj komentarz

Damian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wawel, smoka i smoga też


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czytnik ebooków jest dla mnie bardziej poręczny i wygodny....
Oj podróżowanie może być bardzo uciążliwe z takimi podróżnymi.
Moim marzeniem jest zwiedzić Polskę autostopem, bardzo...
Potwierdzam, Gran Canaria to najpiękniejsze miejsce w którym...