Najlepsze Porady WypoczynekCo zrobić z psem lub kotem, jeżeli jedziemy na wakacje? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Co zrobić z psem lub kotem, jeżeli jedziemy na wakacje?

Co zrobić z psem lub kotem, jeżeli jedziemy na wakacje? Szczeniak

Sezon wakacyjny to również sezon, w którym wiele zwierząt zostaje porzuconych... dlaczego tak się dzieje? Ludzie nie widzą innych rozwiązań, a zwierzęta stają im na drodze do spokojnego spędzenia długo planowanego i wyczekiwanego wyjazdu. Dla wielu osób najprostszym rozwiązaniem jest więc wyrzucenie pupila. Porzucone zwierzęta zazwyczaj trafiają do schroniska i chociaż oczywiście mają tutaj zapewnione miejsce i jedzenie, to jednak nie zastąpi ono im prawdziwego domu, który do tej pory znali. Poniżej przedstawimy Ci kilka opcji, dzięki którym bez problemu wybierzesz, do jakiego miejsca powinien trafić twój pies.


1. Weź zwierzę ze sobą... oczywiście, jeżeli masz możliwość, aby zabrać czworonoga. Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia będzie uniknięcie rozłąki z psem, która wielu osobom przysparza sporo nerwów — nie musisz się zastanawiać czy ktoś sprawuje nad nim dobrą opiekę. Rozglądnij się za hotelami, które oferują wspólny pobyt. Z pewnością będzie to też ciekawe doświadczenie dla twojego pupila, który będzie Ci wdzięczny, że go nie zostawiłeś. Przed wyjazdem warto zaczipować pupila.

2. Zostaw zwierzę pod opieką rodziny... jest to świetna opcja, jeżeli wiesz, że twoim rodzice, rodzeństwo lub przyjaciele znajdą czas i chętnie zaopiekują się twoim psem. Zostaw zwierzę z taką osobą, której jesteś absolutnie pewna, że nie zaniedba swoich obowiązków i nie zrobi krzywdy psu. Równie ważne jest wspólne podejście do siebie psa i osoby, z którą zostanie.

3. Psi hotel... to sprawdzone rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. W psim hotelu pupil nie tylko ma zagwarantowane komfortowe warunki, ale również jedzenie i zabawę z innymi zwierzakami. Pamiętaj, żeby podczas zostawiania pupila nie okazywać zbytnich emocji, ponieważ zacznie się denerwować. Wyjdź tak, jakbyś miała zaraz wrócić, najlepiej z komendą „zostań”. Przed zaprowadzeniem psa do hotelu nie zapomnij o odpowiednim spakowaniu wyprawki, tj. książeczki zdrowia, obroża, smycz, kaganiec, legowisko, ulubiona smakołyki, miski oraz zabawki.

Dodaj komentarz

Anna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiele hoteli przyjmuje też zwierzęta, dlatego wato dopytać o to przed wyjazdem i zabrać psiaka ze sobą.

Daria
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Kochamy swojego psiaka, gdy musimy gdzieś wyjechać na dłuższy czas zostawiamy go z moją siostrą, ma też psa i zawsze się zaopiekuje naszym


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Ja zawsze przesypiam cały, nawet długi lot.
Przede wszystkim to ręcznik trzeba zabrać
Bieganie zimą tylko w kominiarce. Nie wyobrażam sobie bez.
Samotne podróże zawsze mnie zadziwiają. Nie zdecydowałabym się...