Najlepsze Porady WypoczynekCzy pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Czy pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie?

Czy pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie? Deszczowa pogoda

Zauważasz u siebie huśtawki nastroju podczas zmian pogodowych? Kiedy pada deszcz i jest zimno, Twój nastrój jest równie ponury, co wygląd nieba na zewnątrz? Zła pogoda oczywiście będzie miała wpływ na twoje samopoczucie — większość osób odczuwa spadek nastroju podczas zmian pogody. Wpływ pogody możesz oddziaływać na twoją osobowość. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego tak się dzieje — czemu smucisz się, gdy pada deszcz, a jesteś radosny, gdy świeci słońce.


Deszczowy nastrój
Kiedy na zewnątrz robi się zimno, ciemno i ponuro duża liczba osób staje się bardziej podatna na samotność oraz nastroje depresyjne — często odczuwany jest smutek, a także obniżone jest poczucie własnej wartości. Podczas ulewy masz ochotę wczołgać się pod kołdrę i zasnąć przy spadających kroplach deszczu? Nie rób tego! Zaświeć światło, włącz swoją ulubioną muzykę i rób to, co lubisz najbardziej — w taki sposób zwiększysz poziom serotoniny w swoim organizmie, która jest odpowiedzialna za nasze dobre samopoczucie. Świetnym pomysłem na poprawienie nastroju jest wyjście na zewnątrz i przespacerowanie się — nawet w taką pogodę dostarczysz swojemu ciała dawkę promieniowania UV. Kiedy odczuwasz duże przytłoczenie lub spadek nastroju, postaraj się poćwiczyć — aktywność zwiększy ilość endorfin, które mają wpływ na nasz nastrój.

Znajdź kogoś do towarzystwa
Deszczowa pogoda oznacza dla Ciebie samotnie spędzony dzień w pokoju? Absolutnie nie! Kiedy będziesz sam, poczujesz się jeszcze gorzej — szczególnie, gdy na zewnątrz panuje niesprzyjająca aura. W taką ponurą pogodę postaraj się zaprosić do siebie przyjaciół, dzięki którym Twój nastrój ulegnie poprawie — pośmiejecie się, porozmawiacie, wypijecie aromatyczną kawę oraz zjecie smaczne przekąski. Dobrym pomysłem jest również wyjście w miejsce publiczne, w którym będziesz „zmuszony” do kontaktu z innymi osobami. Nie daj się szarówce! Postaraj się zachować optymistyczne nastawienie, nawet gdy pogoda nie sprzyja.

Dodaj komentarz

Patrycja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

U mnie pogoda za każdym razem ma wpływ na to jak się czuję w dany dzień.

Karolina
Dodano:
0
0

Deszczowy nastrój zawsze wpływa na moje funkcjonowanie. Wypicie kilku kaw nie pomaga wtedy nawet.

Monika
Dodano:
0
0

U mnie czasami pogoda ma wpływ, jak jest szary, ponury dzień to nic mi się nie chce najlepiej spędziłabym go w łóżku.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Najlepiej to wybrać takiego małego co też mało je żeby na...
Tanich lotów szukać najlepiej na stronach internetowych...
Przydatne porady polecam każdemu.
U mnie pogoda za każdym razem ma wpływ na to jak się czuję w...