Najlepsze Porady WypoczynekCzym się kierować wybierając walizkę? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Czym się kierować wybierając walizkę?

Czym się kierować wybierając walizkę? Jaką walizkę wybrać?

Mając przed sobą perspektywę wakacji, np. w ciepłym kraju, powinniśmy zaopatrzyć się w wysokiej jakości walizkę. Dzięki niej bezpiecznie przewieziemy swoje rzeczy, bez strachu o niespodziewane zniszczenie naszych rzeczy lub ich kradzież. W zależności od tego, jak długie wakacje planujemy, może nam się przydać mała, średnia lub duża walizka. Producenci bagażu oferują w tym momencie coraz lżejsze i coraz trwalsze walizki, dzięki czemu na spakowanie swoich rzeczy możemy poświęcić maksymalnie dużo miejsca. 

Przed podróżą dokładnie zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi bagażu, jakie zastrzegają sobie konkretni przewoźnicy. Wymiary bagażu podręcznego lub maksymalna waga bagażu rejestrowanego (transportowanego w luku bagażowym) różnią się między liniami. Dlatego też aby zminimalizować ryzyko przekroczenia wagi walizki, zrób wcześniej rozeznanie i wybierz walizkę całkowicie odpowiadająca Twoim potrzebom. Pamiętaj - myśl racjonalnie. Jeśli wybierasz się w krótką podróż, nie będzie Ci potrzebna walizka o pojemności 130 litrów. W takim przypadku skup się raczej na wyborze walizki średniej lub nawet bagażu podręcznego. 


Na co zwrócić uwagę wybierając walizkę?

 

  • Waga i wielkość

Tutaj musimy podkreślić, że rozmiar ma znaczenie. W przypadku, kiedy okaże się, że Twoja walizka ma za dużą szerokość lub wysokość, możesz zostać zmuszony do uiszczenia dodatkowej opłaty, często niemałej. Może się również zdarzyć, że Twój bagaż zostanie cofnięty. Aby tego uniknąć, sprawdź dokładnie wymiary dopuszczalnego bagażu podręcznego i wagę bagażu rejestrowanego. Co istotne, już w trakcie samego wybierania walizki, warto dowiedzieć się o jej dokładną wagę. Wówczas będziesz mógł spakować się tak, żeby waga Twojego bagażu wraz z wagą walizki mieściły się w wytycznych przewoźnika.

  • Materiał wykonania

Na rynku dostępnych jest kilka typów walizek. Są to walizki miękkie, twarde i półtwarde. Walizki miękkie są produktami stosunkowo tanimi, a do ich produkcji wykorzystywane są tkaniny o dużej gęstości. Tego typu walizka pomieści nieco więcej rzeczy niż twarda. Dlatego też będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku podróży samochodowych lub pociągowych. W przypadku jednak gdy mamy zamiar odbyć lot samolotem, niezbędną okaże się walizka półtwarda lub twarda. Wersje twarde zapewniają duże bezpieczeństwo przewożonego bagażu. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wgniecenia, wilgoć oraz zarysowania. Istnieją na rynku modele, które są w stanie wytrzymać nawet kilkuset kilogramowy nacisk. Walizki twarde wytwarzane są z poliwęglanu, włókna szklanego lub ABS. Niestety, walizki te mają dość dużą wadę. W przypadku, kiedy zostaną uszkodzone, niezwykle trudno dokonać ich naprawy. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem będzie zakup walizki półtwardej. To jedne z najpopularniejszych obecnie typów walizek. Z jednej strony cechują się sztywnością, ale z drugiej mają zwiększoną elastyczność. Są też odporne na zalanie oraz trwałe. Z racji tej plastyczności, można napakować do nich nieco więcej rzeczy. Walizka półtwarda będzie doskonałym wyborem dla osoby, która nie przewozi cennych rzeczy.

  • Jakość kółek

Kółka są podstawą, na której osadzona jest walizka. W przypadku, kiedy chcemy wybrać walizkę o największym rozmiarze (nawet 130 litrów) powinniśmy przyjrzeć się kółkom. Bagaż rejestrowany może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dlatego też oczywistym jest, że kółka w takiej walizki muszą być wykonane z wytrzymałego tworzywa. Zwróć uwagę też na ilość kółek. W przypadku walizki dużej wybierz raczej wersję z czterema kółkami. Tanie walizki zwykle wyposażone są w kółka plastikowe. Nie są one zbyt solidne i szybko się niszczą. Zdecydowanie lepsze są kółka wykonane z kauczuku. Dają one znacznie większą wygodę prowadzenia bagażu, a także są odporne na liczne wstrząsy i uszkodzenia. 

  • Jakość uchwytów i wyposażenie

Dobrze wyposażona walizka powinna mieć dodatkowe uchwyty, które ułatwią nam transport walizki w przypadki, kiedy np. uszkodzeniu ulegną kółka. Co prawda dźwiganie ciężkiej walizki to najprzyjemniejszych nie należy, ale i tak jest to pewne ułatwienie. Dlatego też wybierając walizkę przypatrz się uchwytom. Czy są solidnie przymocowane? Ile ich jest? Czy są umieszczone we właściwych miejscach? Kiedy już będziesz oglądać wybraną walizkę z każdej strony, zwróć uwagę na mniejsze przegródki i schowki. Są one niezbędne np. w sytuacji, kiedy przewozisz dokumenty lub żywność. Upewnij się, że walizka posiada przegrody oddzielane zamkiem błyskawicznym. Pomoże Ci to najbardziej funkcjonalnie spakować bagaż, co może być przydatne np. w trakcie kontroli lotniskowej.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów walizek. Wybór ich zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i preferencji. Pamiętaj jednak, że taka walizka powinna wystarczyć na wiele podróży. Dlatego też warto skupić się na tym, by wybrać model bardzo dobrej jakości, który pozwoli nam komfortowo podróżować bez strachu o swoje rzeczy.

Dodaj komentarz

Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najważniejszą rzeczą jest dostosowanie rozmiarów walizki do wymogów danego przewoźnika


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Zawsze wybieram aktywny wypoczynek. Nie lubię tracić czasu w...
Warto wiedzieć co można spakować do bagażu podręcznego.
Jak dla mnie idealna sala na wesele!
Najpiękniejsza opalenizna jest po olejku kokosowym! Trzeba też...