Najlepsze Porady WypoczynekCzytnik e-booków - jakie są zalety korzystania z niego? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czytnik e-booków - jakie są zalety korzystania z niego?

Czytnik e-booków - jakie są zalety korzystania z niego? Jakie są zalety czytnika?

Współcześnie książki elektronicznie zaczynają cieszyć się niemalże taką samą popularnością jak tradycyjne książki papierowe. Wśród wielu odbiorców wciąż trwają dyskusje nad tym, czy e-booki nie stanowią zagrożenia dla swoich pierwowzorów i czy mają prawo funkcjonować w świecie, w którym na przemian korzysta się w nowoczesnych rozwiązań i powraca do metod analogicznych. Mówiąc o e-bookach nie można jednak pominąć ich nośnika - czytnika, który coraz częściej znajduje się w wyposażeniu każdego mola książkowego. Dlaczego cieszy się popularnością? I czy warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury!


Oszczędność miejsca i pieniędzy
Zakup czytnika może wydawać się dla wielu osób na początek dużą inwestycją, warto jednak mieć na uwadze, że stosunkowo szybko się zwróci. E-booki są zazwyczaj tańsze od książek papierowych o przynajmniej kilka złotych. Jednocześnie pojawiają się już platformy, które umożliwiają odbiorcom wykupienie u nich abonamentu - w zamian oferują dostęp do szerokiej bazy starszych i nowszych tytułów. Wynika z tego też kolejna zaleta - mając wszystkie interesujące nas książki w jednym małym urządzeniu nie ma potrzeby kupowania fizycznych egzemplarzy. Prowadzi to do zaoszczędzenia miejsca w mieszkaniu, co docenią zwłaszcza osoby, które czytają i kupują dużo książek, a nie dysponują dużym metrażem.

Można z niego korzystać wszędzie
Problemem wielu miłośników czytania książek jest często zabieranie ich na wyjazdy. Jeden egzemplarz może nie wystarczyć na cały wyjazd, natomiast zapakowanie większej ich liczby utrudni zmieszczenie w walizce innych ważnych artykułów. Czytniki natomiast są niewielkie i lekkie - często mają format podobny do zeszytowego. Dlatego też wystarczy zgrać kilka ulubionych tytułów na ich dysk i włożyć je do plecaka czy torebki, a będzie miało się stały dostęp bez zabierania w podróż opasłych tomów. Poręczny rozmiar czytnika sprawia też, że dobrze się z niego korzysta w środkach komunikacji miejskiej, w czasie przerw między zajęciami lub w pracy.

Dbanie o środowisko
Wiele osób jest fanami książek papierowych - lubią rytuał otwierania książki, zaznaczania w nich fragmentów czy robienia notatek na marginesach. Należy jednak pamiętać, że produkcja książek wiąże się z wycinką drzew, a skupy makulatury są spotykane coraz rzadziej. Ponadto czytnik jest energooszczędny - pojemna bateria sprawia, że wystarczy ładować go kilka razy w roku.

Łatwo dostosować go do siebie
Czytniki i dedykowane im programy często umożliwiają użytkownikowi dostosowanie rozmiaru i kroju czcionki do własnych potrzeb, dzięki czemu czytanie jest wygodniejsze i przyjemniejsze. Papierowe książki mają to do siebie, że niewłaściwe złożone są niemal nieczytelne - problem ten znika przy czytniku. Opcję tę docenią przede wszystkim osoby starsze i o słabym wzroku. Ponadto czytniki oferują wgrywanie słowników, dzięki czemu z łatwością można czytać na nich publikacje w obcych językach i w razie potrzeby móc sprawdzić nieznane słowo. Czytniki pokazują też postęp czytania, co pomaga lepiej rozplanować czas poświęcony na tę pasję.

Dodaj komentarz

Teresa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ebook zabieram zawsze ze sobą. Mam go w pociągu, autobusie, czy samolocie. Wygoda.

Hanna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Czytnik ebooków jest dla mnie bardziej poręczny i wygodny. Mieści wiele tytułów i bez problemu mogę wracać do ulubionych książek.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Każdy sam musi sprawdzić i sobie odpowiedzieć o której lepiej...
Przydatne rady, przede wszystkim, fragment o szczepionkach i...
Tanich lotów szukać najlepiej na stronach internetowych...
Ciepłe ubrania żeby nie zachorowało dużo witamin, syrop leki itp