Najlepsze Porady WypoczynekGdzie można wykorzystać bon turystyczny? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Wakacje z bonem turystycznym 500+

Bon Turystyczny w wysokości 500 zł na wakacje to nic innego jak rządowy dodatek, którzy przysługuje rodzin ma każde dziecko w wielu poniżej 18 roku życia. Świadczenie to może zostać pobrane także przez rodzinę dziecka niepełnosprawnego.


Aby otrzymać bon, należy złożyć odpowiedni wniosek na stronie ZUS. Znajduje się on, podobnie jak wniosek 500+, w Platformie Usług Elektronicznych. Aby się w niej zarejestrować, należy posiadać Profil Zaufany, mieć bankowość internetową lub posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny. Po poprawnym uzupełnieniu wniosku oraz weryfikacji danych, bon zostanie aktywowany w specjalnym systemie.

Jak działa bon turystyczny?
Z bonu można skorzystać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dziecko, na które świadczenie zostało przyznane, bierze udział w wyjeździe i jest odbiorcą usługi hotelarskiej lub gastronimicznej. Aby dokonać płatności bonem, należy użyć go w trakcie dokonywania rezerwacji elektronicznej noclegu lub w momencie zakwaterowania. Bon ma formę numeru, który autoryzuje się przy pomocy kodu sms-owego na numer załączony do wniosku w PUE ZUS. Środki ze świadczenia pobierane są z kont banków, które uzyskały zgodę rządu na udział w projekcie.

500 zł na raz?
Rodzice nie muszą się martwić o to, że muszą wykorzystać bon turystyczny jednorazowo. Możliwe jest podzielenie kwoty 500 zł w celu uiszczenia opłat w różnych hotelach lub miejscach usługowych. To bardzo wygodne, zwłaszcza podczas wycieczek objazdowych, kiedy to przeważnie każdy nocleg odbywa się w innym miejscu. Czy bon turystyczny trzeba wykorzystać tylko na hotel? Nie, istnieje wiele miejsc, w których można skorzystać ze świadczenia. To także gospodarstwa agroturystyczne, wszelkiego rodzaju pensjonaty oraz rozmaite lokale usługowo-gastronomiczne.

Dodaj komentarz

Bożenka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przydatny wpis. Bon turystyczny planuję wykorzystać za tydzień.

Anna
Dodano:
0
0

Fajny dodatek na wakacje i opłacenie pobytu, a te zaoszczędzone pieniądze można wydać na dodatkowe atrakcje na wycieczce.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Ja tam boję się latać i pewnie nigdy nie przełamie swojego leku.
Potwierdzam, Gran Canaria to najpiękniejsze miejsce w którym...
W niektórych miejscach w samolocie nawet słuchawki nie pomogą...
Tanich lotów szukać najlepiej na stronach internetowych...