Najlepsze Porady WypoczynekGdzie na majówkę? Najlepsze pomysły na weekend majowy w Polsce Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Gdzie na majówkę? Najlepsze pomysły na weekend majowy w Polsce

Gdzie na majówkę? Najlepsze pomysły na weekend majowy w Polsce Gdzie na majówkę?

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a dla osób, które nie mają jeszcze pomysłu co robić w tym czasie, jest to ostatnia chwila, aby zaplanować wyjazd. W tym roku weekend majowy wypada w szczególnie korzystnym terminie, ponieważ duża część osób może wykorzystać tylko 3 dni urlopu, aby cieszyć się aż 9 wolnymi dniami od pracy! Warto więc wykorzystać taką okazję i zorganizować wyjazd za miasto w gronie przyjaciół lub rodziny. Przedstawiamy 4 ciekawe miejsca w Polsce, w których nie będziesz się się nudził, a przy okazji nie wydasz mnóstwa pieniędzy.


1. Jezioro Czorsztyńskie 
Góry to najpopularniejszy kierunek na majówkę. Podczas, gdy Zakopane przeżywa w pierwszych dniach maja prawdziwe oblężenie, położone niecałą godzinę od niego Jezioro Czorsztyńskie jest znakomitym miejscem do spędzenia wolnego czasu bez wielkich tłumów turystów. Największą zaletą tego miejsca jest jego wspaniałe położenie. Okolice jeziora słyną z malowniczych tras i pięknych widoków na Pieniny, a także oferują wiele atrakcji. Jedną z najciekawszych jest możliwość zwiedzenia ruin gotyckiego zamku z XIV wieku. To także doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które pragną poczuć górski klimat.

2. Półwysep Helski
Alternatywą dla gór jest wyjazd nad morze. Jednym z najpiękniejszych miejsc nadbałtyckich jest Hel, który w 2013 roku trafił na listę The World Geography, jako jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Co prawda w maju, ze względu na niską temperaturę wody w Bałtyku możemy zapomnieć o morskich kąpielach, jednak korzystne wiatry stanowią zachętę do wind-surfingu oraz kitesurfingu. Miłośnicy natury mogą natomiast podziwiać unikalne ekosystemy lasów sosnowych lub wybrać się do najsłynniejszego polskiego fokarium. 

3. Roztocze
Polska południowo-wschodnia również ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania. Jednym z najbardziej wartych odwiedzenia jest Roztocze - kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy w majówkę pragną odetchnąć świeżym powietrzem. Warto zabrać ze sobą rower, ponieważ Roztocze posiada jedne z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Zielone lasy, wąwozy i stawy tworzą wyjątkową scenerię. Miłośnicy sportów wodnych mogą natomiast udać się na spływ kajakowy po rzece Wieprz. 

4. Poznań
Choć większość na majówkę woli udać się poza miasto, to nie brakuje osób, które wolą wykorzystać ten okres na odkrywanie najpiękniejszych miast w Polsce. W tym czasie wiele do zaoferowania ma stolica Wielkopolski - Poznań. Można wybrać się na spacer po Starym Mieście oraz zobaczyć słynne Koziołki na wieży ratuszowej. Jeżeli natomiast znudzi nam się zwiedzanie, możemy pójść odpocząć nad Wartą lub nad Jeziorem Maltańskim. Weekend majowy w Poznaniu jest świetną opcją przede wszystkim dla osób niezmotoryzowanych. W dużym mieście nie będzie problemu z dojazdem w najciekawsze miejsca komunikacją miejską.

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

My zawsze majówkę spędzamy z całą rodziną.

Januszinio
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Na majówkę to wiadomo, że na działeczkę całą rodziną i grilla zrobić


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Fajny pomysł ale zabrakło mi sznurka niestety i trochę szkoda.
Przydatny wpis. Bon turystyczny planuję wykorzystać za tydzień.
Cypr na urlop w jesieni jest cudowny! Byłam tam w tej porze...
Fajne porady na podróżowanie