Najlepsze Porady WypoczynekIdealny sposób na opaleniznę Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Idealny sposób na opaleniznę

Idealny sposób na opaleniznę Opalanie się

Sezon letni nadchodzi coraz większymi krokami, a to oznacza, że każdy z nas będzie chciał wyjść na świeże powietrze i zaznać trochę promieni słońca. Dużo osób będzie starało się zyskać przepiękną opaleniznę, która pozostanie z nimi aż do zimy. Jednakże, co zrobić, żeby pierwsza sesja opalania nie skończyła się czerwonymi i piekącymi zaczerwieniami? Kolejnym pytanie jest, co zrobić, aby opalenizna była równomierna i nabrała brązowego odcienia? Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych kroków, których przestrzeganie pozwoli Ci zyskać trwałą i bezpieczną dla zdrowia opaleniznę.


1. Przygotowania
Przede wszystkim musisz przygotować swoją skórę do ekspozycji na promienie słoneczne. Najczęstszym popełnianym błędem jest wyjście bez uprzedniego przygotowania i całodzienne opalanie się — z pewnością poskutkuje to poważnymi oparzeniami, które nie pozwolą nam się cieszyć z dalszej części tygodnia. Staraj się stopniowo eksponować skórę na słońce, a z pewnością zauważysz rezultaty. Pamiętaj, aby na plaży nie spędzić całego dnia, tylko po kilkanaście minut, aby dać odpocząć skórze — w taki sposób zyskasz równomierną opaleniznę.

2. Nie zapomnij o kremie z filtrem
Przed opalaniem, koniecznie posmaruj się kremem z filtrem, który zapobiegnie wysuszeniu skóry i jej całkowitemu poparzeniu. Nakładając krem z filtrem, również się opalasz, jednakże jest to proces znacznie bezpieczniejszy dla twojego zdrowia. Jednorazowe nałożeniu kremu nic nie zmieni, powinniśmy się smarować przynajmniej co dwie godziny, nawet jeżeli przebywasz w cieniu.

3. Kąpiel a opalanie
Kiedy wchodzisz do wody, nie zapomnij porządnie nasmarować się kremem — szczególną uwagę zwróć na ramiona oraz twarz, które będą najbardziej narażone na poparzenia podczas pływania lub zabawy w wodzie. Po wyjściu z wody nie zapomnij ponownie się posmarować.

Dodaj komentarz

Basia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Łatwo przesadzić z opalaniem się i nabawić się oparzeń. Idealny sposób na opaleniznę to kremy z filtrem.

Sandra
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najpiękniejsza opalenizna jest po olejku kokosowym! Trzeba też pamiętać o filtrach.

Marian
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pamiętam że jednego lata będąc na urlopie, pierwszego dnia tak się spaliłem że resztę urlopu musiałem chodzić w koszulce żeby całkiem nie spalić skóry. Od tamtej sytuacji, używam kremów z filtrem.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Najlepiej zostać w domu a jak nie to schować się w samochodzie...
Ciekawe porady
Wiele hoteli przyjmuje też zwierzęta, dlatego wato dopytać o...
Najgorsze to dzieci i głośne rozmowy przez telefon.