Najlepsze Porady WypoczynekIdealny sposób na opaleniznę Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Idealny sposób na opaleniznę

Idealny sposób na opaleniznę Opalanie się

Sezon letni nadchodzi coraz większymi krokami, a to oznacza, że każdy z nas będzie chciał wyjść na świeże powietrze i zaznać trochę promieni słońca. Dużo osób będzie starało się zyskać przepiękną opaleniznę, która pozostanie z nimi aż do zimy. Jednakże, co zrobić, żeby pierwsza sesja opalania nie skończyła się czerwonymi i piekącymi zaczerwieniami? Kolejnym pytanie jest, co zrobić, aby opalenizna była równomierna i nabrała brązowego odcienia? Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych kroków, których przestrzeganie pozwoli Ci zyskać trwałą i bezpieczną dla zdrowia opaleniznę.


1. Przygotowania
Przede wszystkim musisz przygotować swoją skórę do ekspozycji na promienie słoneczne. Najczęstszym popełnianym błędem jest wyjście bez uprzedniego przygotowania i całodzienne opalanie się — z pewnością poskutkuje to poważnymi oparzeniami, które nie pozwolą nam się cieszyć z dalszej części tygodnia. Staraj się stopniowo eksponować skórę na słońce, a z pewnością zauważysz rezultaty. Pamiętaj, aby na plaży nie spędzić całego dnia, tylko po kilkanaście minut, aby dać odpocząć skórze — w taki sposób zyskasz równomierną opaleniznę.

2. Nie zapomnij o kremie z filtrem
Przed opalaniem, koniecznie posmaruj się kremem z filtrem, który zapobiegnie wysuszeniu skóry i jej całkowitemu poparzeniu. Nakładając krem z filtrem, również się opalasz, jednakże jest to proces znacznie bezpieczniejszy dla twojego zdrowia. Jednorazowe nałożeniu kremu nic nie zmieni, powinniśmy się smarować przynajmniej co dwie godziny, nawet jeżeli przebywasz w cieniu.

3. Kąpiel a opalanie
Kiedy wchodzisz do wody, nie zapomnij porządnie nasmarować się kremem — szczególną uwagę zwróć na ramiona oraz twarz, które będą najbardziej narażone na poparzenia podczas pływania lub zabawy w wodzie. Po wyjściu z wody nie zapomnij ponownie się posmarować.

Dodaj komentarz

Basia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Łatwo przesadzić z opalaniem się i nabawić się oparzeń. Idealny sposób na opaleniznę to kremy z filtrem.

Sandra
Dodano:
0
0

Najpiękniejsza opalenizna jest po olejku kokosowym! Trzeba też pamiętać o filtrach.

Marian
Dodano:
0
0

Pamiętam że jednego lata będąc na urlopie, pierwszego dnia tak się spaliłem że resztę urlopu musiałem chodzić w koszulce żeby całkiem nie spalić skóry. Od tamtej sytuacji, używam kremów z filtrem.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Najważniejsze jest siodełko żeby wytrzymać dłuższe podróże,...
Tanich lotów szukać najlepiej na stronach internetowych...
Dobrze że jest taki poradnik, warto go przeczytać przed...
Dobrze wiedzieć kiedy należy nam się odszkodowanie za...