09.02.2024

Ja przetrwać długi lot samolotem?

Ja przetrwać długi lot samolotem?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Jesień już za pasem, a ciepłych dni coraz mniej. Choć duża część osób ma już urlop za sobą, inni dopiero planują wypoczynek. Późna jesień to idealny czas na egotyczne kierunki. W wielu miejscach właśnie dobiega końca pora deszczowa, dzięki czemu turyści w krajach takich jak Tajlandia czy Indonezja będą mogli rozkoszować się pełnym słońcem, nawet gdy u nas temperatura spadnie poniżej zera. Dotarcie w egzotyczne miejsca może zająć jednak kilkanaście godzin, a w przypadku lotów z przesiadką przekroczyć nawet dobę. Jak poradzić sobie ze zmęczeniem, brakiem snu i innymi problemami, które czekają na nas podczas długiego lotu?


Wybierz dobre miejsce
Dalekie loty mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Warto sprawdzić jacy przewoźnicy obsługują interesujące nas strasy, ponieważ różnice w czasie przylotu oraz poziom udogodnień na pokładzie mogą być bardzo różne. Czasem okazuje się że dopłacając niewiele, możemy dotrzeć na miejsce dużo wcześniej, bo nie czeka nas kilkugodzinna przesiadka w innym kraju. Podróżując samolotem, nawet w przedziale ekonomicznym można natrafić na miejsca lepsze i gorsze. Uznaje się, że najgorsze jest siedzenie w środku, zwłaszcza gdy po bokach mamy obcych towarzyszy. Jeśli nie planujemy często spacerować po pokładzie, dobrze jest wybrać miejsce przy oknie. Dzięki temu nie będziemy musieli wstawać, gdy sąsiad z naszego rzędu będzie chciał przejść. Wiele osób nie poleca także miejsc w pobliżu łazienki. Kolejka oczekujących, trzaskanie drzwiami i nieciekawe zapachy nie będą sprzyjać zasypianiu, dlatego jeśli planujesz drzemkę, unikaj tej części kadłuba.

Zadbaj o nawilżenie
Wilgotność w samolocie znacznie spada, dlatego zadaj o dostarczenie mu płynów. Kup dużą butelkę wody (lub nawet dwie) po kontroli bezpieczeństwa. Unikaj również picia na pokładzie kawy i alkoholu, które odwadniają. Jedna filiżanka czy drink oczywiście nie zaszkodzą, jednak pamiętaj, aby dla równowagi wypić przynajmniej szklankę wody.
Zadbaj nie tylko o nawilżenie organizmu od środka, ale również o swoją skórę. Nie chcesz chyba rozpocząć urlopu z przesuszonymi ustami i szorstkimi dłońmi? Spakuj więc do bagażu podręcznego balsam do ust, krem do rąk i miniaturowy balsam do ciała. Przyda ci się, gdy odczujesz jak suche powietrze w samolocie wpływa na twoją skórę.

Śpij
Czy w samolocie można się wyspać? Jak najbardziej. Trzeba tylko pamiętać o kilku warunkach, o których wielu pasażerów nie ma pojęcia. Do bagażu podręcznego spakuj poduszkę podróżną i mały koc. Dzięki tym rzeczom będzie ci znacznie wygodniej i łatwiej przyjdzie ci zasnąć. Możesz także zabrać przepaskę na oczy, zatyczki do uszu lub po prostu słuchawki. Pamiętaj również, aby ubrać się wygodnie i ciepło. Po wejściu do samolotu nastaw zegarek na godzinę, która obowiązuje w miejscu przylotu. Dzięki temu zaczniesz przyzwyczajać się do nowej strefy czasowej, unikając tym samym jet lagu.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
W niektórych miejscach w samolocie nawet słuchawki nie pomogą wytłumić szumu silników
~Paweł
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Ja zawsze przesypiam cały, nawet długi lot.
~Patka
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności