Najlepsze Porady WypoczynekJa przetrwać długi lot samolotem? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Ja przetrwać długi lot samolotem?

Ja przetrwać długi lot samolotem? Lot samolotem

Jesień już za pasem, a ciepłych dni coraz mniej. Choć duża część osób ma już urlop za sobą, inni dopiero planują wypoczynek. Późna jesień to idealny czas na egotyczne kierunki. W wielu miejscach właśnie dobiega końca pora deszczowa, dzięki czemu turyści w krajach takich jak Tajlandia czy Indonezja będą mogli rozkoszować się pełnym słońcem, nawet gdy u nas temperatura spadnie poniżej zera. Dotarcie w egzotyczne miejsca może zająć jednak kilkanaście godzin, a w przypadku lotów z przesiadką przekroczyć nawet dobę. Jak poradzić sobie ze zmęczeniem, brakiem snu i innymi problemami, które czekają na nas podczas długiego lotu?


Wybierz dobre miejsce
Dalekie loty mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Warto sprawdzić jacy przewoźnicy obsługują interesujące nas strasy, ponieważ różnice w czasie przylotu oraz poziom udogodnień na pokładzie mogą być bardzo różne. Czasem okazuje się że dopłacając niewiele, możemy dotrzeć na miejsce dużo wcześniej, bo nie czeka nas kilkugodzinna przesiadka w innym kraju. Podróżując samolotem, nawet w przedziale ekonomicznym można natrafić na miejsca lepsze i gorsze. Uznaje się, że najgorsze jest siedzenie w środku, zwłaszcza gdy po bokach mamy obcych towarzyszy. Jeśli nie planujemy często spacerować po pokładzie, dobrze jest wybrać miejsce przy oknie. Dzięki temu nie będziemy musieli wstawać, gdy sąsiad z naszego rzędu będzie chciał przejść. Wiele osób nie poleca także miejsc w pobliżu łazienki. Kolejka oczekujących, trzaskanie drzwiami i nieciekawe zapachy nie będą sprzyjać zasypianiu, dlatego jeśli planujesz drzemkę, unikaj tej części kadłuba.

Zadbaj o nawilżenie
Wilgotność w samolocie znacznie spada, dlatego zadaj o dostarczenie mu płynów. Kup dużą butelkę wody (lub nawet dwie) po kontroli bezpieczeństwa. Unikaj również picia na pokładzie kawy i alkoholu, które odwadniają. Jedna filiżanka czy drink oczywiście nie zaszkodzą, jednak pamiętaj, aby dla równowagi wypić przynajmniej szklankę wody.
Zadbaj nie tylko o nawilżenie organizmu od środka, ale również o swoją skórę. Nie chcesz chyba rozpocząć urlopu z przesuszonymi ustami i szorstkimi dłońmi? Spakuj więc do bagażu podręcznego balsam do ust, krem do rąk i miniaturowy balsam do ciała. Przyda ci się, gdy odczujesz jak suche powietrze w samolocie wpływa na twoją skórę.

Śpij
Czy w samolocie można się wyspać? Jak najbardziej. Trzeba tylko pamiętać o kilku warunkach, o których wielu pasażerów nie ma pojęcia. Do bagażu podręcznego spakuj poduszkę podróżną i mały koc. Dzięki tym rzeczom będzie ci znacznie wygodniej i łatwiej przyjdzie ci zasnąć. Możesz także zabrać przepaskę na oczy, zatyczki do uszu lub po prostu słuchawki. Pamiętaj również, aby ubrać się wygodnie i ciepło. Po wejściu do samolotu nastaw zegarek na godzinę, która obowiązuje w miejscu przylotu. Dzięki temu zaczniesz przyzwyczajać się do nowej strefy czasowej, unikając tym samym jet lagu.

Dodaj komentarz

Patka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja zawsze przesypiam cały, nawet długi lot.

Paweł
Dodano:
0
0

W niektórych miejscach w samolocie nawet słuchawki nie pomogą wytłumić szumu silników


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Nie zasłaniać obiektywu palcem ;D
Interesujący artykuł o chmurach, wszystkie pojęcia dobrze...
Ciężko dopasować tam ubiór..
Najlepiej to udać się do specjalisty żeby pomógł