Najlepsze Porady WypoczynekJak nauczyć się jeździć na rolkach? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak nauczyć się jeździć na rolkach?

Jak nauczyć się jeździć na rolkach? Rolki

Chciałabyś wybrać się na rolki, jednakże nie wiesz, jak przygotować się do tego wyjścia? Jazdy na rolkach możesz spokojnie nauczyć się w każdym wieku — wystarczy kupić rolki, ochraniacze i znaleźć w sobie trochę chęci na wyjście z domu. Jazda na rolkach jest świetnym sposobem na sprawienie sobie dawki dziennego ruchu, podniesienie poziomu kondycji, a także spędzenie czasu w dobrym towarzystwie. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek dla początkujących fanów jazdy na rolkach!


1. Zainwestuj w ochraniacze
Dopiero zamierzasz uczyć się jazdy na rolkach, dlatego warto zainwestować w ochraniacze na kolana, łokcie, ręce, a także kask na głowę — dzięki uzbrojeniu się w owe ochraniacze twoja nauka jazdy nie zakończy się nieprzyjemnym urazem. Początkujący rolkarze często się wywracają na skutek nieumiejętnego hamowania lub rozłożenia ciężaru.

2. Cicha i spora przestrzeń
Do nauki znajdź miejsce, w którym będziesz czuła się bezpiecznie — najlepiej sprawdzi się płaska powierzchnia, w której nikt nie będzie ci przeszkadzał. Niewskazana jest nauka na chodnikach, na których mogą pojawić się piesi, a także na drodze, gdzie stanowisz zagrożenie dla nadjeżdżających samochodów. Możesz uczyć się jeździć na rolkach z osobami, które już tę umiejętność nabyły, jednakże samodzielna nauka i treningi również są wskazane.

3. Zachowanie równowagi i postawy ciała
W jeździe na rolkach najważniejsza jest konieczność utrzymania równowagi — najpierw próbuj jeździć powoli lub z jakimś podparciem. Na pewno będzie ci dużo łatwiej jeździć na rolkach, jeżeli kiedyś miałaś do czynienia z łyżwami. Nogi powinny być lekko ugięte, a kostki sztywne. Stopy powinny być rozstawione równolegle do ramion — w ruchu powinny być tylko ręce i nogi podczas jazdy, a nie całe ciało.

4. Prawidłowa technika
Na rolkach należy jechać, odpychając się na boki, a nie ku tyłowi — ciężar ciała powinien być przeniesiony na przód ciała. Dostawiaj jedną nogę do drugiej — jeżeli będziesz wytrwale trenowała tą umiejętność, to nauczysz się płynnie jeździć. Kiedy potrafisz jechać prosto, czas nauczyć się skręcać — jedną z najprostszych metod jest rozstawienie nóg na szerokość mniejszą niż szerokość ramion i ugięcie nogi w kolanie po tej stronie ciała, na którą chcesz skręcić.

5. Hamowanie
Jednym ze sposobów jest przeniesienie ciężaru ciała na nogę, na której nie mamy hamulca i odchylenie do tyłu pięty z hamulcem. Drugim sposobem jest wyciągnięcie jednej nogi do tyłu i ustawienie stopy prostopadle do kierunku jazdy.

Dodaj komentarz

dorotaa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Jazda na rolkach jest bezpieczna, gdy są ochraniacze. Wiele razy widziałam już wypadki na rolkach spowodowane przez inną osobę.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Najważniejsze jest to aby wybrać dobre, sprawdzone biuro...
Jeśli kiedyś się wybiorę to na pewno skorzystam
Przydadzą się na pewno dobre buty, ciepły ubranie i aparat do...
Podróżowanie autostopem jest nie do końca bezpieczne, ale i...