Najlepsze Porady WypoczynekJak nauczyć się pływać? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak nauczyć się pływać?

Jak nauczyć się pływać? Jak nauczyć się pływać?

Pływanie uznawane jest za jeden z najlepszych dla zdrowia sportów. Nie tylko odciąża kręgosłup, ale pozwala również pozbyć się stresu i poprawić samopoczucie. Jeśli chcesz zacząć korzystać z basenu, jednak z powodu braku umiejętności pływania omijasz go szerokim łukiem - nic straconego. Nigdy nie jest za późno na to, aby nauczyć się pływać i cieszyć się wszystkimi zaletami jakie oferuje ten sport.


Dlaczego warto pływać?
Pływanie jest sportem przeznaczonym dla każdego. Na basen mogą uczęszczać dorośli - niezależnie od wieku, dzieci, a nawet niemowlęta, które doskonale potrafią radzić sobie w wodzie. Pływając uczymy się zwiększać naszą wytrzymałość, rozwijamy mięśnie oraz zwiększamy odporność organizmu. Oprócz tego podczas ruchu w wodzie poprawiamy krążenie, stymulujemy układ oddechowy oraz regulujemy pracę serca. Pływanie pomaga również u osób z problemami z kręgosłupem, dlatego jest zalecane podczas rehabilitacji. Jeśli prowadzimy stresujący tryb życia, ciężko pracujemy i jesteśmy ciągle na pełnych obrotach, pływanie pomaga uspokoić nerwy i zwiększyć poziom pozytywnej energii. 

Jak zacząć naukę pływania? 
Dobrze jest trenować pod okiem osoby, która potrafi pływać. Wtedy znacznie łatwiej będzie nam pozyskać wiedzę na temat prawidłowego poruszania się w wodzie. Jeżeli nie mamy się do kogo zgłosić, to nie warto się poddawać, lecz rozpocząć naukę pływania samemu. Pierwszym etapem powinno być oswojenie się z wodą. Na początku warto również poćwiczyć wstrzymywanie oddechu pod wodą poprzez zanurzanie głowy i odliczanie do dziesięciu. Następnie należy ćwiczyć układanie ciała na plecach. Pomocne będą przy tym wszelkie akcesoria przeznaczone do nauki pływania. Warto zaopatrzyć się w deski piankowe oraz płetwy. Pamiętajmy również o okularach, dzięki którym zanurzanie się w wodzie będzie znacznie bardziej komfortowe. 

Jak nauczyć się pływać na brzuchu? 
Ułóż się na brzuchu bez podpierania. Siła wyporu będzie unosić ciało na powierzchni. Następnie zacznij poruszać rękami i nogami, starając się przemieszczać. Na początku możesz wspomagać się deską trzymając ją płasko w dłoniach i poruszając tylko nogami. 

Jak pływać żabką?
Ten styl pływacki wymaga synchronizacji rąk i nóg. Nie rozkładaj ramion zbyt szeroko, ponieważ będzie to powodować zbyt duży opór wody. Pracując rękoma pamiętaj o wyprostowanych nogach i na odwrót, gdy poruszasz nogami, prostuj ramiona. Pływając żabką pamiętaj o zanurzaniu głowy. Nie kieruj jej ku górze, ponieważ obciąży to Twój kręgosłup. 
Robiąc tzw. ślizg ułóż dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej. Wybijając się do przodu zagarniaj wodę kierując ramiona w dół. Pamiętaj o pracy nóg. Zginaj kolana i mocno odbijaj się do przodu. Pływanie żabką wymaga częstych ćwiczeń, aby nabrać wprawy, jednak świetnie wpływa na zdrowie i pomaga rzeźbić sylwetkę.

Dodaj komentarz

Grzegorz
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Mnie pływania nauczył brat, parę wypadów na basen i mogę sam pływać bez żadnej pomocy:)

Krystian
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najlepiej to nauczyć się z jakimś dobrym instruktorem na basenie.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Według mnie rolowanie ubrań zabiera najmniej miejsca i daje...
Prawda czytanie książek ma wiele zalet
jak widzę klapki to mam w głowie kubotę :D
Zawsze wybieram aktywny wypoczynek. Nie lubię tracić czasu w...