Najlepsze Porady WypoczynekJak nie zostać oszukanym w biurze podróży? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak nie zostać oszukanym w biurze podróży?

Jak nie zostać oszukanym w biurze podróży? Wakacje

Marzeniem każdego człowieka jest ekskluzywna podróż w wybrane zakątki świata, dlatego większość osób decyduje się na skorzystanie z usług biura podróży, w którym nie trzeba przejmować się rezerwacją hotelu, wyżywieniem, a także transportem. Organizacja wycieczki na własną rękę może być niezwykle stresująca i skomplikowana, dlatego biura podróży wydają się prostszym i przyjemniejszym rozwiązaniem. Warto jednakże pamiętać, że nawet biura podróży z wysoką renomą mogą nas oszukać. Co zrobić, aby nie dać się podejść? Na co zwracać uwagę podczas zakupu podróży marzeń?


1. Zdaj się na znane biuro podróży
Nie korzystaj z usług pośredników lub nierzetelnie wyglądających biur podróży — zanim zasięgniesz u nich wizyty, poczytaj recenzje oraz opinie na forach internetowych. Bezpośrednie kupno wycieczki od organizatora związane jest z mniejszym kosztem usługi, a także z dostaniem rzetelnych informacji na temat wszystkich interesujących cię szczegółów.

2. Zapoznaj się z umową
Nie podpisuj od razu umowy kupna wycieczki - masz czas, dlatego na spokojnie ją przeczytaj, ponieważ mogą znajdować się tam cenne informacje, które nie były zawarte w katalogu. Pamiętaj, że jeżeli wycieczka nie przypadnie ci do gustu, będziesz mógł zareklamować wyłącznie usługi, które zostały wymienione w umowie. Jeżeli masz na piśmie informacje, które nie zgadzają się z zapewnieniami organizatora, będziesz mógł starać się o odszkodowanie.

3. Warunki ubezpieczenia
Ubezpieczenie powinno być zawarte w umowie — nieraz organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, tj. nie będziemy mieli zapewnionej opieki medycznej lub nie będziemy objęci ubezpieczeniem, dlatego podczas choroby trzeba będzie płacić za wizytę u lekarza. Należy pamiętać, że ceny pobytu w szpitalu lub prywatne wizyty u lekarza związane są ze sporą sumą pieniędzy.

4. Postaw na standard
Przed wyborem oferty zorientuj się, czy hotel, w którym zamierza umieścić cię organizator rzeczywiście zasługuje na tyle gwiazdek ile ma nadanych w katalogu. Nie zapomnij zapytać, czy jeżeli wybierasz All Inclusive, oznacza to, że możesz korzystać z baru i kuchni w każdej chwili, czy ten zakres okrojony jest poszczególnymi godzinami, a wybór dań jest niezwykle skromny i monotonny. Koniecznie dopytaj się, czy hotel, do którego się wybierasz, posiada klimatyzację.

5. Jak reklamować wycieczkę?
Jeżeli nie jesteś zadowolony ze standardu oraz przebiegu wykupionej wycieczki możesz ją zareklamować do rezydenta, który będzie na miejscu w hotelu. Jako klient masz prawo do reklamacji do 30 dni po powrocie z wycieczki, oczywiście, jeżeli umowa nie stanowi inaczej.

Dodaj komentarz

Ania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wakacje z biurem podróży nie są wcale łatwiejsze niż te na własną rękę. Już nie jeden raz się o tym przekonałam na własnej skórze.

Kacper
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najlepiej sprawdzić biuro z którym chcemy udać się na wycieczkę, w internecie jest dużo stron z opiniami klientów na dane biuro podróży, więc w łatwy sposób możemy sprawdzić czy wybrane biuro jest dobrym wyborem.

Klaudia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przy wyborze warto dokładnie sprawdzić biuro turystyczne.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Przydatny artykuł
Wyjechać daleko z polski na wakacje i nie myśleć o niczym...
Najważniejsze jest aby nie zapomnieć paszportu :) dobrze że...
Najlepiej jest wybrać renomowane i popularne biuro podróży.