Najlepsze Porady WypoczynekJak podróżować autostopem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak podróżować autostopem?

Jak podróżować autostopem? Łapanie autostopu

Jedną z ciekawszych opcji wakacyjnego wędrowania po świecie jest podróż autostopem. Dostarczy na pewno wielu wrażeń ze względu na swoją nieprzewidywalność i stale zmieniające się okoliczności. Warto jednak do takiego podróżowania się przygotować i kierować kilkoma zasadami, by było ono przyjemne i bezpieczne, a my zapamiętali je jako przygodę życia. Jeśli dopiero zaczynasz z tą formą podróży, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi poradami.


Zatrzymywanie pojazdów
Idealnym miejscem do łapania autostopa jest pobocze za skrzyżowaniem w naszym kierunku, gdzie jasno widać, w którą stronę chcemy się udać. Starajmy się także szukać transportu w miejscach, gdzie pojazdom wolno się zatrzymywać i jest to bezpieczne. Pytając kierowcę o podwiezienie warto podać kierunek, w którym jedziemy i spytać, czy pokrywa się on z jego celem podróży. 

Bagaż 
W podróż autostopem powinniśmy zabrać niewiele bagażu, najlepiej w formie kształtnego plecaka. Zważywszy na to, że będzie się on znajdował w samochodach obcych osób, warto utrzymywać go w porządku. Nie należy go chować - duży bagaż wzbudza zaufanie kierowców i świadczy o tym, że podróżujemy dalej, więc jest szansa na dłuższą wspólną podróż. Przy tym jesteśmy uczciwi wobec innych. 

Oszukiwanie
W czasie podróży autostopem nie warto podawać się za kogoś, kim się nie jest. Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw i niekorzystnie wpłynie zarówno na nasze postrzeganie przez kierowcę, jak i atmosferę w pojeździe. 

Zachowanie w pojeździe
W samochodzie obcej osoby jesteśmy gośćmi i warto o tym pamiętać. Nie należy narzekać na muzykę, samochód czy sposób jazdy kierowcy, ani tym bardziej niczego otwierać bez pozwolenia. W sytuacjach awaryjnych warto zaproponować swoją pomoc, a jeśli kierowca nie ma ochoty na rozmowę - nie próbować co chwila jej zaczynać. 

Szukanie kierowców
Podróżując autostopem trzeba liczyć się z tym, że kierowcy nie mają obowiązku się zatrzymywać i robią to tylko w formie przysługi. Gdy długo czekamy, nie ma powodu, żeby pokazywać nieprzyjemne gesty w stronę kolejnego pojazdu, który nas minął. Jeśli nie chcemy czekać długich godzin na mrozie lub deszczu, warto swoją podróż zaplanować wcześniej i znaleźć kierowcę na specjalnych stronach internetowych, które zrzeszają podróżujących.

Dodaj komentarz

Aleksandra
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Podróżowanie autostopem jest nie do końca bezpieczne, ale i tak to kocham!

Monika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Mój kolega tak objechał całą Polskę, ma teraz co opowiadać i wspominać. Mówił że jeszcze kiedyś to powtórzy.

Ala
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Kiedyś bym się wybrała w taką podróż autostopem


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
na mnie żaden sposób nie działa, zima to dla mnie męka,...
chyba najlepsza porada jak sie odstresować - odpocznij, jedz...
Najlepiej to udać się do specjalisty żeby pomógł
Wreszcie Stany Zjednoczone stoją dla nas otworem.