Najlepsze Porady WypoczynekJak przygotować się do długiej jazdy z dzieckiem? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak przygotować się do długiej jazdy z dzieckiem?

Jak przygotować się do długiej jazdy z dzieckiem?

Wybierasz się w długą podróż z dzieckiem swoim samochodem? Zadbaj o to, aby przebiegła ona bezpiecznie. Sprawdź nie tylko stan pojazdu, ale również fotelików.W końcu to one w dużej mierze odpowiadają za odpowiednią ochronę dziecka podczas jazdy. Na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań by zabezpieczyć malucha na czas podróży?


Sprawdź fotelik samochodowy
Przede wszystkim rozpocznij od dokładnego sprawdzenia stanu fotelika. Ustalenie, czy dziecko już przypadkiem z niego nie wyrosło może wydawać się banalne, ale zadaj sobie pytanie - kiedy tak naprawdę ostatnio ważyłeś swoje dziecko i sprawdzałeś jego wzrost? Małe dzieci potrafią rosnąć w bardzo szybkim tempie i choć rodzicom wydaje się zwykle, że nie przegapią momentu, gdy przyjdzie pora na wymianę fotelika. Większość sugeruje się w tym przypadku wiekiem, co jest błędem, ponieważ dzieci zmieniają się w różnym tempie i często okazuje się, że dziecko jeździ w foteliku, przekraczając dopuszczalną wagę nawet o kilka kilogramów. W ocenie dopasowania fotelika pomagają dwie miary - linia głowy i linia oczu. Pierwsza z nich stosowana jest w przypadku niemowląt i fotelików 0-13 kg. W sytuacji gdy główka dziecka wykracza poza górną krawędź fotelika, przychodzi pora jego wymiany na nowy. U starszych dzieci podróżujących w fotelikach z grupy 2 i 3 zwraca się natomiast uwagę na to, aby oczy nie wystawały poza obręb fotelika. Fotelik należy sprawdzić również pod kątem poprawnego montażu. Jeśli jest on zamocowany, powinniśmy sprawdzić, czy nie obluzowały się w trakcie użytkowania. W sytuacji, gdy przepinamy fotelik z innego pojazdu, zróbmy to odpowiednio wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Dzięki temu nie będziemy musieli stresować się przed podróżą i martwić, że popełnimy błąd.

Przygotuj dziecko do jazdy
Do długiej podróży samochodem z dzieckiem warto przygotować się odpowiednio. I nie mamy tutaj na myśli tego, aby zabezpieczyć dziecko przed tym, by nie nudziło się całą drogę, lecz by posiadało odpowiednią ochronę, a także komfort. Fotelik warto wyposażyć we wkładki, które zwiększą wygodę. Dobrym pomysłem są także zasłonki na szyby do samochodu, które będą stanowić ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli wybieramy się w podróż o ciepłej porze roku, warto pomyśleć o wkładkach antypotowych poprawiających komfort jazdy malucha i zabezpieczających tapicerkę. Z kolei zimą należy dopilnować, aby dziecko jechało w foteliki bez kurtki. Grube ubranie powoduje tworzenie się luzu, przez co pasy nie są w stanie odpowiednio utrzymać dziecka. Aby w okresie chłodów maluchowi nie było zimno, warto mieć ze sobą kocyk. Niemowlęta mogą natomiast podróżować w specjalnych śpiworkach do fotelików.

Dodaj komentarz

Michalina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fotelik to priorytet na podróż z dzieckiem.

Aneta
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przydatne porady polecam każdemu.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Dobre dopasowanie nart zaprania nam komfort podczas zimowej...
Wyjechać daleko z polski na wakacje i nie myśleć o niczym...
Najlepiej sprawdzić biuro z którym chcemy udać się na...
Warto wiedzieć co i jak, żeby jakiegoś mandatu nie dostać