Najlepsze Porady WypoczynekJak przygotować się do pierwszej samodzielnej podróży do obcego kraju? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak przygotować się do pierwszej samodzielnej podróży do obcego kraju?

Jak przygotować się do pierwszej samodzielnej podróży do obcego kraju?

Wielu osobom samodzielna podróż kojarzy się z samotną podróżą. Nic bardziej mylnego. To, że postanowisz wyjechać na urlop bez partnera czy siostry lub przyjaciółki nie oznacza, że spędzisz ten czas leżąc na leżaku przy hotelowym basenie. Chyba, że taki masz cel. Do wyboru masz albo wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, albo zwiedzanie w pojedynkę, bez zależności od kilkudziesięcioosobowej zupełnie nieznanych Ci osób. Bez względu na to, który wariant wybierzesz, musisz się to takiej podróży odpowiednio przygotować. Szczególnie, kiedy pierwszy raz jedziesz do obcego kraju.1. Rozeznanie
Organizując podróż zwykle wybieramy najważniejsze zabytki i miejsca, które są obowiązkowe do odhaczenia na mapie widzianych przez nas lokalizacji. Planując wycieczkę koniecznie poczytaj na temat historii kraju, kuchni, zwyczajów i religii. Będzie to szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy miejscem destynacji jest np. kraj muzułmański. Wtedy też musisz zapoznać się ze szczegółowymi zaleceniami prezentowanymi przez MSZ, przewodniki lub biura podróży. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze!

2. Wybór kraju
Jeśli w samodzielną podróż jedziesz pierwszy raz, wybierz tzw. łatwy cel. Świetnym w takim przypadku będzie wybór np. którejś ze stolic europejskich. Jeśli interesuje Cię kultura i sztuka, podziwianie street artu i zakupy - bardzo dobrym wyborem będzie podróż pociągiem lub autobusem do Berlina. Jeśli jednak chcesz poznać światowe zabytki, odwiedzić słynne muzea i historyczne miejsca - wówczas doskonałym wyborem będzie Rzym lub Paryż. Opcji jest tu naprawdę dużo.

3. Pakowanie
Bez względu na to, gdzie i kiedy się wybierasz, miej ze sobą wszystkie niezbędne ubrania i dodatki. Dokładnie sprawdź prognozę pogody dla tego miejsca. Śledź ją też na bieżąco, bo, jak wiemy, szczególnie w okolicach nadmorskich i górskich, aura zmienia się dynamicznie. Dzięki temu unikniesz dodatkowych wydatków, kiedy nagle spadnie deszcz, a Ty nie będziesz mieć przy sobie ani bluzy ani kurtki. Pamiętaj o wygodnych butach. Odpuść nowe i nienoszone pary. Ryzyko obtarć i cierpienia są tu prawie murowane. Nie zabieraj jednak za dużo rzeczy. Na 3-dniowy wyjazd pewnością starczy Ci jedna para spodni. Naprawdę. Uwierz.

4. Bezpieczeństwo to podstawa 
Nie ważne, czy jesteś kobietą lub mężczyzną. Osoby w pojedynkę zwiedzające lub wypoczywające po prostu bardziej rzucają się w oczy. Jeśli wybierasz się do kraju należącego do UE/EFTA, przed wyjazdem zadbaj o wyrobienie karty Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zapisz sobie numery telefonów do konsulatu lub ambasady. Zaleca się także zrobienie tego także w tradycyjnej, papierowej formie. Poinformuj najbliższych gdzie i kiedy planujesz być. Zostaw im też namiary na hotele, w których chcesz nocować. Przydać może Ci się też powerbank i dodatkowy pakiet internetu. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, rozważ także zakup karty telefonicznej lokalnego operatora.

Dodaj komentarz

bolek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fajne porady dla podróżujących


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Deszczowy nastrój zawsze wpływa na moje funkcjonowanie....
Walizkę należy spakować jak najszybciej i żeby w rzeczy w niej...
Wiele hoteli przyjmuje też zwierzęta, dlatego wato dopytać o...
Pamiętam że jednego lata będąc na urlopie, pierwszego dnia tak...