Najlepsze Porady WypoczynekJak się odstresować? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak się odstresować?

Jak się odstresować? @unsplash

Stres towarzyszy nam przez całe życie w mniejszym lub większym stopniu. Doświadczamy go od najmłodszych lat - już w szkole z powodu nadmiaru nauki lub pierwszych publicznych występów. W jeszcze większym stopniu towarzyszy on nam przez całe dorosłe życie. Studia, praca czy ważne wydarzenia w życiu prywatnym powodują, że zaczynamy się denerwować. Stresu więc nie da się całkowicie wyeliminować, zamiast tego lepiej nauczyć się skutecznych technik jego redukcji. Dziś chcemy Wam przedstawić kilka z nich.


1. Ruszaj się@unsplash

Aktywność fizyczna obniża poziom kortyzolu - hormonu stresu, a podnosi poziom endorfin, które poprawiają nastrój i działają jak środki przeciwbólowe. Nie musisz od razu katować się ćwiczeniami na siłowni - wybierz taką aktywność jaka sprawi Ci największą przyjemność.

2. Zmniejsz ilość kofeiny@unsplash

Zawarta w nich kofeina pobudza organizm, dlatego gdy czujesz się zbyt często podenerwowany zastanów się czy nie pijesz za dużo kawy lub herbaty.

3. Znajdź pozytywy@unsplash

Staraj się codziennie znajdować rzeczy za które możesz być wdzięczny, na pewno każdego dnia spotyka Cię kilka miłych chwil - rozmowa ze znajomym czy zwykły uśmiech. Staraj się skupić więcej uwagi na pozytywnych rzeczach.

4. Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi@unsplash

Zabierz męża na spacer, pobaw się z dziećmi lub idź do kina z przyjaciółką. Przebywanie z życzliwymi nam osobami, przed którymi nie musimy niczego udawać wpływa na nas relaksująco, pozwala zapomnieć o ciężkich momentach dnia.

5. Nie odkładaj na później.@unsplash

Staraj się planować każdy dzień tak aby nie robić sobie zaległości. Nie ma nic bardziej stresującego niż świadomość nagromadzenia niewykonanych zadań i natłok nierozwiązanych spraw. Dla własnego komfortu staraj się unikać takich sytuacji.

6. Spędzaj czas ze zwierzętami@unsplash

Istnieją badania które dowodzą, że osoby posiadające psa są mniej zestresowane od tych które nie mają zwierząt. Wychodzenie z psem na spacer lub głaskanie kota sprzyja relaksowi.

7. Znajdź chwilę tylko dla siebie@unsplash

Włącz relaksującą Cię muzykę, zapal świece, weź ciepłą kąpiel, zjedz coś dobrego. Pozwól swoim myślom odpłynąć i zapomnij na parę chwil o kłopotach. Po takim relaksie każdy problem stanie się chociaż odrobinę mniejszy.

Dodaj komentarz

Ferdek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wyjechać daleko z polski na wakacje i nie myśleć o niczym tylko cieszyć się chwilą

ala
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

chyba najlepsza porada jak sie odstresować - odpocznij, jedz na wakacje zapomnij o problemach przynajmniej na 2 - 5 dni


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
dziecko w kasku to podstawa - ale kas musi być porządnie...
Pstrągowa jest w pięknej lokalizacji. Taki wypoczynek przyda...
W tym okresie często oglądam i nadrabiam ulubione seriale gdyż...
Minimalizm bardzo do mnie przemawia. Staram się organizować...